Mysz do CS GO

Wybieramy najlepszą mysz gamingową do CS GO. Szczegółowy poradnik, opinie użytkowników, aktualny ranking.

1
74
views
Mysz do CS GO jaka najlepsza
Jaką mysz do CS GO wybrać?

CS GO, jak również wiele innych gier, dawno przestał być zwykłą rozrywką, stając się doskonałym sposobem na zyskanie międzynarodowej sławy i zarabiania sporych pieniędzy. By sięgnąć elitarnego grona najlepszych graczy, konieczne jest postawienie na profesjonalny sprzęt do gry.

Poza wydajnym PC’tem niezbędne jest wyposażenie się w dobrej klasy peryferia i akcesoria. Wysokiej jakości słuchawki z mikrofonem do odpowiednio komfortowego i dynamicznego kontaktowania się z drużyną, ekranu o dużej częstotliwości odświeżania, czy właśnie odpowiedniej myszki. Sprawdźmy, jaka powinna być najlepsza mysz do CS GO.

Mysz optyczna czy laserowa?

Na rynku królują obecnie dwie technologie myszy – optyczna oraz laserowa. Obydwie technologie korzystają z informacji zakodowanych w odbijającej się od powierzchni wiązce światła. Powracająca do myszy wiązka informuje o położeniu urządzenia wskazującego. Precyzyjniejsze ustalanie pozycji zapewnia technologia laserowa. Poza tym tego typu myszy odznaczają się także wyższym DPI, czyli prędkością przesuwania się myszy. Jest to niezwykle ważny parametr – zwłaszcza dla graczy w CS GO – który omówimy w dalszej części tekstu. Co jeszcze zaoferują nam laserowe gryzonie? Przede wszystkim możliwość wydajnej i niezakłóconej pracy na niemal każdej powierzchni – również powierzchniach połyskliwych.

Podstawową zaletą myszy optycznych jest ich atrakcyjna cena. Pokutuje przekonanie, że optyki o wiele gorzej sprawdzają się w przypadku grania w dynamiczne gry. Nie jest do końca prawdą, ponieważ wysokiej klasy myszki optyczne wyposażone w odpowiednie sensory (np. Avago 3888, Avago 3095, czy Avago 3095) mogą być z powodzeniem wykorzystywane podczas rozgrywek w CS GO.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania myszy do CS GO?

Jeśli określiliśmy już technologię myszy, powinniśmy zwrócić uwagę również na wiele innych parametrów – między innymi na typ sensora, interfejs i sposób komunikacji myszy z PC’tem, kształt i ilość przycisków i sposób zasilania.

Typ sensora i jego parametry

Sensor stanowi serce myszy. Wiele niskobudżetowych gryzoni posiada zaimplementowane sensory typu „no name”. Są to niskiej jakości sensory, które sprawiają wiele problemów podczas eksploatacji – kursor przeskakuje, gubią precyzję, czy też zacinają się przy dynamicznym poruszaniu. Problemem może być także inwersja zwrotna, czyli cofanie się wskaźnika w przeciwnym kierunku niż ten, który wykonaliśmy.

Jak wspomnieliśmy, sensory mogą być optyczne i laserowe. Poza tym od jakości i typu sensora zależy DPI, czyli rozdzielczość myszy. Im wyższe DPI, tym mysz pozwoli nam poruszać wskaźnikiem szybciej. Nie należy jednak utożsamiać DPI z precyzją ruchu myszy. DPI powinno być dopasowane do rozdzielczości ekranu – im jest ona większa, tym DPI również powinno być większe. Do grania w CS GO w zupełności wystarczy DPI na poziomie 3000 – 6000.

Poza DPI należy zwrócić uwagę na odświeżanie sensora. Im większe odświeżanie, tym lepiej. Obecnie maksymalna wartość odświeżania rynkowych myszy wynosi około 1000 Hz. Odświeżanie na poziomie 1000 Hz informuje, że mysz w ciągu sekundy komunikuje się z komputerem 1000 razy. Do grania w CS GO i inne dynamiczne gry w zupełności wystarczy częstotliwość odświeżania na poziomie 500 HZ.

Przykładowe sensory laserowe i optyczne stosowane w myszach

Dobrej jakości sensory optyczne to:

  • A3050/ A3060/ A3080/ /AM010 /S3888 / PMW3320,

laserowe:

  • A9500/ A9800/ A9808 /A9818.

Do lepszych sensorów optycznych możemy zaliczyć:

  • S3668/ A3090/ A3095/ PMW3325 /A3055 i S3988, PMW3389, PMW3310.

Sensory optyczne z najwyższej półki to:

  • PMW3330 oraz PMW3360/61/66/TrueMove3.

Sposób komunikacji i obsługiwane interfejsy

Do wyboru mamy myszy przewodowe oraz myszy bezprzewodowe. Wśród tych dwóch technologii znajdziemy głównie myszy zasilane za pomocą kabla USB 2.0 i 3.0, a także myszy komunikujące się za pomocą modułu Bluetooth, IR (przestarzała technologia) oraz Wi-Fi.

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

Zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe myszy mają swoje zalety i wady. Przewodowe gryzonie dla wielu graczy są mniej komfortowe, ponieważ krępują ruchy i dokładają kolejny kabel do posiadanej plątaniny przewodów przy komputerze. Ich niewątpliwymi zaletami są przede wszystkim: o wiele szybsza i stabilniejsza transmisja danych z i do PC’ta, a także brak konieczności wymiany akumulatorów lub baterii.

Myszy bezprzewodowe w zamian za większą swobodę w ich obsłudze wymagają od nas cyklicznej wymiany baterii. Pomyśl, co się stanie, gdy mysz będzie wymagać wymiany akumulatorów podczas meczu CS GO? Myszy bezprzewodowe są również z reguły nieco wolniejsze.

Decydując się na mysz przewodową do CS GO, należy szukać gryzonia, który będzie kompatybilny z interfejsem USB 3.0. Im nowszy standard USB, tym transmisja sygnału będzie szybsza. W przypadku myszy bezprzewodowych możesz postawić na tańsze myszy Bluetooth odznaczające się nieco mniejszym zasięgiem lub droższe myszy Wi-Fi.

Kształt, jakość wykonania, ilość przycisków

Dobór myszy do kształtu dłoni i osobistych preferencji to ważna kwestia, której nie należy bagatelizować. Jeżeli spędzasz przed komputerem dużo czasu, powinieneś sprawdzić swój chwyt, a następnie dopasować do niego kształt myszy. Wyróżnia się trzy rodzaje chwytów: palm grip, claw grip i fingertip grip. Odpowiedni chwyt pozwoli Ci zredukować występujące napięcie mięśni dłoni i obciążenie nadgarstka, a także zapewni większą wygodę i komfort gry.

Jakość wykonania myszy również ma kluczowe znaczenie. Dobrej jakości materiały zmniejszą potliwość dłoni i zwiększą żywotność myszy, natomiast ilość przycisków pozwoli na bindowanie odpowiednich komend w CS GO i nie tylko. Jeśli chcesz mieć wszystko „pod ręką”, pomyśl o myszach oferujących dodatkowe 3 lub więcej programowalnych przycisków.

Jaka mysz do CS GO do 100 zł?

W cenie do 100 złotych jesteśmy w stanie kupić przyzwoity gamingowy sprzęt z nieco niższej półki cenowej. Myszy do stówki oferują przyzwoity sensor optyczny, kilka bindowalnych przycisków, dobrej jakości materiał wykonania i czułość na poziomie około 2000 DPI.

Jaka mysz do CS GO do 150 zł?

Dokładając 50 złotych, uzyskamy lekkie myszy wyposażone w lepsze sensory. Będą to zarówno optyczne, jak i laserowe gryzonie oferujące DPI na poziomie nawet do 6000 DPI i posiadające wiele bindowalnych przycisków. Tego typu myszy zaoferują szybką komunikację przewodową i bezprzewodową, zwykle sygnowane przez czołowych producentów sprzętu gamingowego.

Jaka mysz do CS GO do 200 zł?

Za 200 złotych kupimy sprzęt z wysokiej półki. Myszy tego typu to czołowe produkty oferowane półprofesjonalnym i profesjonalnym graczom. Zaoferują one najlepsze sensory optyczne i laserowe, odpowiednią czułość – nawet do 7000 DPI, a także najwyższej jakości materiały i ergonomiczny kształt.

Mysz do CS GO - Ranking 2019

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Mysz do CS GO może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Mysz do CS GO Cena
1Razer Abyssus V2 czarna (RZ01-01900100-R3G1)Aktualna Cena
2Trust GXT 130 czarna (20687)Aktualna Cena
3Ravcore Tempest Avago 9800 (RAVMYS45156)Aktualna Cena
4Logitech Wireless Gaming G602 czarna (910-003822)Aktualna Cena
5Logitech G900 Chaos Spectrum (910-004607)Aktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • karta pamięci
  • pevni disk

Mysz do CS GO Opinie, 1 KOMENTARZ

  1. Mysz do CS GO to konkretna sprawa. Zastanawiam się czy ktoś z czytających albo sam autor korzystał może z Razer Abyssus V2?? Jestem bardzo zainteresowany tym modelem ale jednak nie chciałbym kupować niczego w ciemno. Może jakaś recenzja niedługo? Albo zestawienie kilku, które są naprawdę godne uwagi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here