Myszka bezprzewodowa

6
1561
views
Myszka bezprzewodowa
Myszka bezprzewodowa

Z myszki komputerowej korzysta każdy – i to niezależnie czy pracuje na laptopie, czy komputerze stacjonarnym – precyzja i wygoda, którą można osiągnąć dzięki myszce kusi każdego, mało kto decyduje się na ograniczenie tylko do touchpada.

Myszka bezprzewodowa jest zdecydowanie najlepszym wyborem, kabel przeszkadza i ogranicza, zbiera kurz itd. Mysz bezprzewodowa to urządzenie nie tylko do laptopa.

Nie każdy jednak ma takie same potrzeby, niektórym wystarczą tanie myszki bezprzewodowe, optyczne, przeciętne; inni nie będą mogli dobrze wykonywać swoich zadań bez dużo bardziej zaawansowanych modeli. Na co zwracać uwagę, by kupić najlepszą mysz komputerową, dostosowaną do swoich potrzeb?

Do pracy biurowej, czy przeglądania Internetu wystarczy w zupełności prosta myszka optyczna o rozdzielności 800-1200 DPI. Do tego rolka i dwa ergonomicznie ułożone przyciski. Myszka komputerowa musi po prostu dobrze leżeć w ręce – to wskazówka dla każdego. Jakość i różne udogodnienia raczej w przypadku takich myszy mają małe znaczenie – i tak będziemy myszkę musieli po 2-3 latach wymienić, ale to wydatek 20-30 zł!

Trochę lepsze są tak zwane uniwersalne myszy bezprzewodowe. Są to myszy o rozdzielczości ok. 1600 DPI. Taka myszka sprawdzi się w przypadku zarówno pracy, jak i gier. Dlatego zalecam również zwracać uwagę na zasięg, tak by można było z niej korzystać również po podłączeniu laptopa do telewizora.

Zapalonym graczom polecam jednak myszki bezprzewodowe jeszcze bardziej czułe, o rozdzielczości co najmniej 2000 DPI, a czas reakcji myszki nie powinien być wyższy niż 2 ms. Tu też dużo większe znaczenie ma wyprofilowanie myszki i różnego rodzaju dodatkowe przyciski, które można dowolnie zaprogramować.

Myszki bezprzewodowe łączą się z komputerem na różne sposoby, najpopularniejsze są fale radiowe (odbiornik umieszczamy w porcie USB), ale możemy spotkać też myszki na bluetooth, czy WiFi. Zaletą radiowego połączenia jest jego stabilność i małą awaryjność, minusem to, że zabiera nam na stałe jedno złącze USB.

Jeśli chodzi o dwa kolejne sposoby łączności, BT jest dużo bardziej popularne, ale ja ze swojej strony nie polecam, chyba że naprawdę nie możecie zgodzić się na utratę gniazda USB. Myszki takie czerpią więcej energii, a więc krócej działają na bateriach, a do tego są droższe. Być może te problemy zostaną w przyszłości wyeliminowane, ale póki co są to problemy nie do przeskoczenia. Do tego nie są one aż tak niezawodne, jak myszki radiowe. Niestety wybór myszek tego typu jest dość niewielki. Sporo minusów.

Ostatnia opcja, to raczej ciekawostka – czyli WiFi. Póki co myszki takie mają mnóstwo wad i ograniczeń, więc trudno mi ją komukolwiek polecić. Po pierwsze jeśli chodzi o parametry myszki WiFi są bardzo przeciętne, do tego często nie działają na wszystkich systemach operacyjnych, a ich cena jest wysoka.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Zarówno myszka bezprzewodowa optyczna i laserowa jest godna uwagi, laserowe są nieco droższe i bardziej czułe, ale też często wymagają specjalnych podkładek. Obecnie myszy optyczne dostępne są w rozdzielczości do 3200 DPI, a więc to co wcześniej było dla nich ograniczeniem i plasowało je na drugim miejscu, za laserowymi myszkami – zniknęło.

Pamiętajcie po pierwsze o rozdzielczości, czułość, czas reakcji, ale to już chyba udało mi się przekazać. Reszta, to sprawy drugorzędne – wskaźnik baterii, wytrzymałość, dodatkowe ślizgacze. Jeśli dużo pracujecie przetestujcie jednak myszkę, w końcu ma wam dobrze służyć. Sprawdźcie jak leży w dłoni, czy wszystkie klawisze są optymalnie rozmieszczone, czy wasza dłoń nie jest zbyt mała lub duża do tego konkretnego modelu. Sprawdźcie też jak klikają się klawisze – czy nie wydają zbyt głośnego dźwięku, czy chodzą w odpowiadający wam sposób. To kosmetyka i kwestia przyzwyczajenia, ale każdy ma swoje preferencje.

Myszka bezprzewodowa - Ranking 2020

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Myszka bezprzewodowa może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Myszka bezprzewodowa Cena
1Logitech G305 czarna (910-005282)Aktualna Cena
2Logitech M705 Wireless Mouse (910-001950)Aktualna Cena
3Logitech G603 Lightspeed czarna (910-005101)Aktualna Cena
4Logitech Wireless Gaming G602 czarna (910-003822)Aktualna Cena
5Logitech PRO Wireless Gaming Mouse (910-005272)Aktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • myszka bezprzewodowa
  • myszki bezprzewodowe ranking
  • ranking myszek bezprzewodowych
  • mysz bezprzewodowa ranking
Następny artykułMonitor do 500, 1000, 1500 zł
PODZIEL SIĘ

Myszka bezprzewodowa Opinie, 6 KOMENTARZE

  1. Wiele lat nie zwracałam uwagi na myszkę, ale w jakimś konkursie pracowniczym wygrałam właśnie taką bajerancką myszkę Logitechu i muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna! Wygoda, funkcjonalność, wytrzymałość, praca na baterii. Środkowy klawisz zwykle psuł mi się w tydzień, a na tej myszce już od roku pracuję i nic! Jakbym miała kupić kiedyś następną, na pewno nie będę oszczędzać – bo to oszczędność pozorna, co z tego że za 30 zł, skoro zamiast jednej zużyję 10?! DLa mnie rachunek jest prosty!

  2. Zwykle mój budżet na myszkę, to było 30-50 zł, nawet nie myślałam by go zwiększyć. Droższe zawsze były w mojej wyobraźni tylko myszki dla graczy. W tym roku otrzymałam od Mikołaja myszkę bezprzewodową optyczną, raczej z górnej półki i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest świetnie zaprojektwana, wygodna, funkcjonalna, ma takie rozwiązania, o których mi się nie śniło, a bez których teraz już nie chciałambym się obejść. Na pewno następnym razem również nie będę oszczędzać.

  3. No i mnie przekonaliście 🙂 Od dawna przymierzam sę do wymiany myszki na taką bezprzewodową. I za każdym razem jak jestem w sklepie komputerowym “z automatu” kupuje zwykłą. A potem sie denerwuję na przeszkadzający kabel, na to że co chwile musze wymieniać. Ale ja starej daty jestem 😉 i mysz bezprzewodowa to dla mnie nowość tzn nigdy na czymś takim nie pracowałam.

  4. Mnie zastanawia trochę czy ktoś jeszcze korzysta z myszki na kabel? Chyba jedynie w urzędach 🙂 Mi nie przeszkadza to, że jest kabel ale jednak jakość pracy na myszce bezprzewodowej znacznie się zmienia i jest o niebo wyższa. Tutaj nie musimy się przejmować, podłoże również nie jest ważne, można ją mieć nawet na kolanach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here