Klawiatura do komputera

3
760
views
Klawiatura do komputera
Klawiatura do komputera

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna klawiatura do komputera, którą polecić należy każdemu. Inna będzie odpowiednia dla osób pracujących przez 8 godzin dziennie przy komputerze, a inna dla osób grających godzinami i ceniących jak najbardziej ergonomiczne ułożenie klawiszy.

Dzisiaj skupię się jednak na osobach korzystających z komputera w sposób “codzienny” – do pracy, pisania, czasami grania – spróbuję właśnie pomóc wybrać klawiaturę do komputera uniwersalną – a przede wszystkim wygodną.

Po pierwsze klawiatura komputerowa musi być funkcjonalna. Zwracajcie uwagę nie tylko na podstawę, ale na wszystkie klawisze! Klawiaturę numeryczną, klawisze funkcyjne – wszystko. Nie warto warto wybierać modeli zbyt uproszczonych – a taka właśnie jest większość tanich klawiatur. Dobra klawiatura do komputera powinna mieć sporo klawiszy dodatkowych, funkcyjnych – kalkulator to podstawa, chodzi mi raczej o funkcje odświeżania, usypiania, wygaszania, rolkę do przewijania stron, czy ściszania muzyki.

Jeśli chodzi o kształt klawiatury wybierajcie te możliwie płaskie, które nie wymagają mocnego wciskania klawiszy i na których praca odbywa się najciszej. Po pierwsze chodzi o własny komfort i wygodę, po drugie o wygodę otoczenia – praca w nocy, w miejscu publicznym, wspólnym biurze – w każdym z tych miejsc przyda się właśnie cicha, delikatna dobra klawiatura komputerowa.

Klawiatura do komputera powinna mieć również regulację w postaci nóżek – praca na lekko pochyłej klawiaturze jest mniej męcząca i wygodniejsza.

Warto także zwrócić uwagę na porty i złącza – obecnie standardem jest, że klawiatura posiada porty USB i inne – np. na słuchawki czy karty, tak by nie trzeba było korzystać z tych wbudowanych w komputer. Dodatkowa najlepsza klawiatura to taka podłączana do komputera na USB, jest to ważne ponieważ klawiatury podłączane w inny sposób mogą nie być widziane przez sprzęt lub nie działać w niektórych środowiskach.

Przypomnę jeszcze raz – piszę tu o klawiaturach nieprofesjonalnych – graficy, architekci, czy choćby gracze powinni dokonywać zakupów dużo bardziej przemyślanych i przeznaczyć na klawiaturę komputerową większą kwotę pieniędzy.

Klawiatura do komputera - Ranking 2018

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Klawiatura do komputera może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Klawiatura do komputera Producent Cena
1Logitech Wireless Touch Keyboard K400LogitechAktualna Cena
2Tracer MecanoTracerAktualna Cena
3HP Wireless Keyboard K2500HPAktualna Cena
4Logitech K270 Wireless KeyboardLogitechAktualna Cena
5Logitech K360LogitechAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • klawiatura
  • klawiatura komputerowa
  • dobra klawiatura do pisania
  • ciche klawisze klawiatury do komputera
Poprzedni artykułStolik pod laptopa
Następny artykułUPS do komputera
PODZIEL SIĘ
Klawiatura do komputera
5 (100%) 1 głos[y]

Klawiatura do komputera Opinie, 3 KOMENTARZE

  1. Ja mam taki problem, że mam bardzo małe dłonie i standardowa klawiatura jest dla mnie nieporęczna. Na netbooku na uczelni pisze mi się bardzo dobrze, ale w domu przy normalnym komputerze ciężko mi być efektywną. Nie widziałam nigdzie takiej małej klawiatury, może mi coś podpowiecie mądrego? Na netbooku niestety męczą mi się oczy, więc też odpada praca na nim przez cały czas.

    • Podłącz sobie może do netbooka duży monitor – klawiaturę będziesz mieć małą, a będziesz dobrze widzieć. No chyba że zależy Ci bardzo na przenośności…

  2. Mnie najbardziej przeszkadzało okablowanie, zresztą nie tylko w klawiaturze, ale w całym sprzęcie. Nie chciałam się przerzucać na laptopa, ale niemla to zrobiłam, bo kable zbierające kurz, to coś czego z całego serca nienawidzę. No na szczęście na rynku pojawiły się klawiatury, myszki, głośniki bezprzewodowe. Dopiero wtedy zaczęłam zwracać uwagę na inne kwestie, takie jak układ, czy ergonomia. Po zaspokojeniu podstawowej potrzeby 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here