Zasilacz do komputera

3
941
views
zasilacz do komputera
Zasilacz do komputera stacjonarnego

Słysząc: komputer, myślimy: procesor, dysk, karta grafiki i tak dalej. Często zapominamy o zasilaczu, a gdy przychodzi czas na jego zakup, problem traktujemy po macoszemu. To błąd! Dobry zasilacz do komputera to podstawa chroniąca nas przed wydatkami spowodowanymi wieloma awariami systemu. Tylko jaki zasilacza do komputera wybrać?

Jak przy wyborze wielu innych podzespołów, tak i decydując się na konkretny zasilacz, pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to do czego właściwie służy nam komputer? Grania, surfowania w sieci, a może pracy? Jeśli pracy to czy wykorzystujemy zaawansowane programy graficzne, czy edytory tekstu? Odnalezienie odpowiedzi na te pytania, prowadzi nas do odnalezienia odpowiedzi na pytanie kolejne: jak duże zapotrzebowanie na energię ma nasz komputer. Oczywiste jest, że im bardziej sprzęt zaawansowany, a podzespoły nowsze, tym więcej energii potrzeba.

Wystarczającą mocą w przypadku taniego zestawu powinno być 350W. Razem z ceną komputera i jego eksploatacją rośnie potrzebna moc. Może osiągnąć nawet 500W!

Zasilacz do komputera to tylko sprzęt, więc jak każdy inny może ulec awarii. Jednak dobre zasilacze posiadają szereg specjalnych zabezpieczeń, chroniących nasz komputer przed strasznymi jej skutkami. Do najczęściej montowanych i najbardziej przydatnych, należą: PFC (korekcja współczynnika mocy), OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem na liniach wejściowych), OLP (przed całkowitym przeciążeniem), OTP (przed przegrzaniem), UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem wyjściowym), SCP (przeciwzwarciowe).

Wybierając zasilacz do komputera nie oszczędzajmy. Inwestujmy w dobre, znane marki, zamiast w najtańsze produkty. Przeciążony lub źle zabezpieczony zasilacz jest nie tylko groźny dla naszego sprzętu, ale także… dla zdrowia. Może się przepalić, wybuchnąć, spowodować awarię. Wszystko to prowadzi do kolejnych wydatków i ostatecznie osiągnięte przez nas oszczędności musimy poświęcić na naprawy. Nie warto ryzykować kolejne wydatki, a tym bardziej zdrowie.

Zasilacz do komputera - Ranking 2018

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Zasilacz do komputera może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Zasilacz do komputera Producent Cena
1Corsair CP-9020044-EUCorsairAktualna Cena
2Chieftec GPS-700A8ChieftecAktualna Cena
3be quiet! Pure Power 8 500W 80+be quiet!Aktualna Cena
4SilentiumPC Vero L2SilentiumPCAktualna Cena
5Corsair VS 450WCorsairAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • jaki zasilacz do komputera
  • najlepsze zasilacze do komputerów
  • zasilacz komputerowy jaki polecacie? 500W
  • test zasilaczy 2017
Poprzedni artykułKomputer do biura
Następny artykułGłośniki do komputera
PODZIEL SIĘ
Zasilacz do komputera
5 (100%) 1 głos[y]

Zasilacz do komputera Opinie, 3 KOMENTARZE

  1. O kurcze, w ogóle o tym nie widziałem, dzięki! Lecę jutro do sklepu, bo mnie porządnie nastraszyłeś. Bardzo dobrze, że również takie artykuły można tu znaleźć, no i w końću coś również dla laików 🙂 Właśnie wczoraj kolega miał małe spięcie i wszystkich przestrzegał, zainspirował mnie do poszukiwań i faktycznie warto się zabezpieczyć, według tego co piszesz! Że też te informacje nie są odpowiednio rozpowszechnione – trudno uwierzyć!

  2. Ja ostatecznie ostatecznie wziąłem mocniejszy trochę model, też ale warto uwzględnić w zestawieniach np. Thermaltake’a – bdb zasilacze do komputerów o niezłych parametry i pół modularne w dobrych cenach są.

  3. Moim zdaniem najlepszy zasilacz do komputera został tu przedstawiony. Niemal każdy z tych modeli można śmiało kupić i nie będzie sytuacji, że coś będzie nie tak jak trzeba. Sam miałem dwa z nich i byłem bardzo zadowolony. Na pozostałych pracowałem, więc też mogę polecić. Najlepiej kierować się parametrami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here