Wzmacniacz Wi-Fi

3
955
views
Wzmacniacz Wi-Fi
Wzmacniacz Wi-Fi

Miewasz problemy z zasięgiem Wi-Fi w domu lub biurze? Może warto zainteresować się zakupem wzmacniacza sygnału Wi-Fi? W artykule podpowiadamy, dlaczego warto kupić wzmacniacz Wi-Fi, a także na co zwracać uwagę decydując się na jego zakup.

Problemy z siecią Wi-Fi

Sieć bezprzewodowa może być obarczona wieloma ograniczeniami związanymi z zaimplementowanym sprzętem, problemami wynikającymi ze strony dostawcy, a także niedogodnościami generowanymi przez czynnik lokalizacyjny.

Sygnał Wi-Fi może być zakłócany przez inne urządzenia znajdujące się w obrębie obszaru działania sieci, które emitują sygnał radiowy lub mocne promieniowanie elektromagnetyczne. Sygnał może nie dochodzić do niektórych miejsc w obiektach budowlanych, co może być spowodowane grubymi ścianami lub innymi przeszkodami zmniejszającymi propagację fal radiowych. W końcu sieć Wi-Fi może nie być w stanie efektywnie pokryć całego obszaru, na jakim powinna funkcjonować.

Czasem by sprostać niektórym trapiącym sieć problemom wystarczy wymienić punkt dostępowy lub router. Gdy jednak inwestycja ta jest nieopłacalna lub trudna do wykonania z technicznego punktu widzenia, lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się we wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Należy pamiętać, że wzmacniacz Wi-Fi nie okaże się remedium na wszystkie bolączki słabego sygnału.

Kiedy przyda się wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Wzmacniacz Wi-Fi (zwany również repeaterem) jest w stanie poprawić jakość słabego sygnału. Poprawia obszar działania, wpływa na pokrycie obszaru sygnałem, a także może poszerzać przepustowość łącza. Wzmacniacz Wi-Fi pozwala efektywnie pokryć przestrzeń domu, lokalu lub biura odpowiednio silnym sygnałem. Działanie wzmacniacza jest bardzo proste. Przechwytuje on sygnał Wi-Fi przez swoje anteny, a następnie odnawia sygnał i przekazuje go dalej. Wzmacniacz – jak wskazuje nazwa – może również wzmacniać sygnał na pokrytym sygnałem obszarze. Jeśli zatem masz problem z prędkością połączenia, problemami z pobieraniem i wysyłaniem pakietów danych, czy stabilnością sygnału, warto pomyśleć o zakupie wzmacniacza.

Na co zwracać uwagę kupując wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Istnieje kilka parametrów i cech, na które powinno się zwrócić uwagę, kupując wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Są to między innymi: szybkość transmisji, ilość i jakość anten urządzenia, obsługiwane porty oraz pasma przenoszenia.

Szybkość transmisji

Szybkość transmisji to najistotniejszy element specyfikacji wzmacniaczy. Im większa szybkość transmisji, tym ponawiany przez wzmacniacz sygnał odznaczać się będzie większą mocą. Na rynku znajdziemy wzmacniacze sygnału Wi-Fi o szybkości transmisji od 150 do nawet 600 MB/s.

Anteny zaimplementowane w urządzeniu determinują zasięg sygnału wtórnego. Im ich więcej, a także im większy zysk energetyczny posiadają (podstawowy parametr anten), tym wzmacniacz może uzyskać lepszy zasięg.

Pasmo przenoszenia

Wzmacniacze Wi-Fi pracują na takich samych pasmach jak routery. Obecnie najefektywniejszymi wzmacniaczami są repetery dwupasmowe, które pracują w pasmach 2.4 i 5 GHz. Warto wyposażyć się w taki wzmacniacz, zwłaszcza gdy posiadasz jednopasmowy router. Dzięki temu poprawisz jakość sygnału.

Dobrym pomysłem jest zakup wzmacniacza Wi-Fi wyposażonego w port Ethernet, który umożliwi bezpośrednie podpięcie kina domowego, komputera, czy konsoli i zapewni stabilne i możliwie szybkie połączenie urządzenia z siecią.

Wzmacniacze sygnału Wi-Fi do 100 zł

Większość wzmacniaczy Wi-Fi dostępnych na rynku oscyluje w granicach od 50 do 150 złotych. Mając do dyspozycji 100 złotych, kupimy solidny sprzęt o bardzo dobrych parametrach i wysokiej jakości wykonania.

Taki wzmacniacz będzie obsługiwał niemal wszystkie standardy sieciowe, będzie posiadał kilka anten o wysokim zysku energetycznym (20 dB wzwyż), a także pracować będzie w pasmach 2.4 i 5 GHz.

Wzmacniacz Wi-Fi - Ranking 2019

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Wzmacniacz Wi-Fi może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

RankingWzmacniacz Wi-FiProducentCena
1TP-Link RE200TP-LinkAktualna Cena
2TP-Link TL-WA850RETP-LinkAktualna Cena
3TP-Link TL-WA855RETP-LinkAktualna Cena
4ASUS RP-N12ASUSAktualna Cena
5TP-Link RE450TP-LinkAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • wzmacniacz wi fi
  • wzmacniacze 2017 rok
  • ranking wzmacniaczy wifi 2017
  • wifi wzmacniacz ranking

Wzmacniacz Wi-Fi Opinie, 3 KOMENTARZE

  1. Nie widziałam wcześniej takiego sprzętu. Jeżeli dobry wzmacniacz do Wi-Fi potrafi rzeczywiście wzmocnić sygnał, to muszę taki kupić. Niestety mój internet nie działa tak dobrze jak powinien więc przyda mi się taki niewielki sprzęcik. Dobrze, że jest tutaj możliwość sprawdzenia ile kosztuje dobrej jakości wzmacniacz. Teraz wiem, że jest taki sprzęt i że nie kosztuje wiele.

  2. Dobry wzmacniacz Wi-Fi zawsze warto mieć. Przekonałam się o tym, wyjeżdżając po raz kolejny na wakacje, gdzie sygnał wi fi nie docierał do pokoju. Teraz jeżdżę już ze wzmacniaczem i żadnego problemu nie ma. Odbieram sygnał bardzo dobrze i w wolnym czasie mogę sprawdzić wszystko czego potrzebuję.

  3. W naszym domu jakość sygnału WiFi jest bardzo słaba. Mąż powiedział, że musimy kupić wzmacniacz, żeby to poprawić. Nie wiedziałam czy to naprawdę polepszy sytuację, więc na nic się nie nastawiałam. Teraz jednak wiem, że rzeczywiście to działa. Mogę bez problemu korzystać z Internetu w każdym pokoju i nie czekam już na otworzenie strony 5 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here