Tuner TV do laptopa, komputera

5
1648
views
tuner tv DVB-T do komputera usb
Tuner TV DVB-T na USB do komputera

Wiele młodych osób chętnie obejrzałoby od czasu do czasu jakiś program telewizyjny i nie jest konieczne tylko dlatego kupować osobny odbiornik TV. O wiele tańszym i lepszym rozwiązaniem jest dobry tuner telewizyjny DVB-T, który podłącza się do laptopa lub komputera stacjonarnego, dzięki czemu można oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej. Najpopularniejsze są tunery TV do laptopa, komputera wyposażone w wyjście USB, które działają na zasadzie Plug and Play.

Tuner TV do laptopa

Popularnymi modelami tunerów TV do laptopów są modele hybrydowe. Najlepszy tuner TV pozwala na odbieranie programów naziemnej telewizji cyfrowej, czyli DVB-T, wyświetla informacje o aktualnie nadawanym programie, pozwala na nagrywanie, posiada funkcję Time-Shift. Zwróć uwagę, czy Twój laptop posiada odpowiednie złącza, które umożliwią podłączenie tunera. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście tuner TV wyposażony w złącze USB. Poszczególne urządzenia różnią się jakością obrazu i dźwięku.

Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem są małe tunery TV, które wyglądem przypominają pendrive. Dzięki takiej budowie można je łatwo zabrać w każde miejsce.

Jeśli masz starszy laptop, powinieneś wybrać tuner telewizyjny, który nie obciąża zbytnio procesora. W takiej sytuacji lepiej jest poszukać tunera, który będzie samodzielnie przetwarzał obraz.

Tuner TV do komputera – DVB-T / MPEG-4

W Polsce na naziemnej telewizji cyfrowej obowiązuje standard kodowania MPEG-4. Tylko tuner TV umożliwiający dekodowanie MPEG-4, będzie w stanie odbierać naziemną telewizje cyfrową DVB-T.

Możliwości dobrego tunera TV DVB-T nie powinny się kończyć jedynie na odtwarzaniu filmów. Niektóre tunery mają także funkcję odbioru stacji radiowych FM, a także można sterować nim za pomocą pilota. Większość tunerów nie potrzebuje dodatkowego zasilania, ponieważ prąd czerpią z gniazda USB komputera.

Aktualnie telewizję DVB-T można odbierać już praktycznie na terenie całego kraju, a jej zasięg i jakość cały czas się zwiększa. Dobry tuner DVB-T pozwala na odbiór w HD wszystkich kanałów telewizji polskiej, TVN i Polsatu. Niedługo powinny do nich dołączyć także inne kanały.

W miejscu, gdzie jest słaby zasięg, powinieneś postawić na tuner TV  z dołączoną (dokupioną) dobrą anteną DVB-T. Dzięki temu będziesz miał większe prawdopodobieństwo, że złapiesz sygnał naziemnej telewizji cyfrowej.

Ważną cechą tunera TV do laptopa jest jego wytrzymałość. Najtańsze urządzenia są wykonane z plastiku niskiej jakości, a i menu często jest nie do końca przetłumaczone na język polski.

Tuner TV z nagrywaniem

Tuner TV podłączony do komputera z pojemnym dyskiem twardym pozwoli ci nagrać ulubione programy i obejrzeć je później. Dużym plusem takiego sprzętu jest możliwość zaprogramowania, kiedy dokładnie ma rozpocząć się nagrywanie. Minusem takiego rozwiązania jest to, że komputer musi w locie konwertować nagrywany film, dlatego jego procesor musi być dość mocny. Tunery TV DVB-T o mniejszych wymaganiach zabierają około 25% wydajności procesora.

Tuner TV z nagrywaniem oferuje jeszcze jedną, ciekawą opcję, mianowicie możliwość zatrzymania audycji i nagrania jej, w celu późniejszego odtworzenia. Można zauważyć, że tanie tunery TV do komputera obciążają sam komputer w dość dużym stopniu. Do dobrego tunera TV do komputera potrzebna będzie karta graficzna, najlepiej wyposażona w silnik AVIVO, przystosowany specjalnie do renderowania w czasie rzeczywistym. W zależności od wydajności karty graficznej, możesz odbierać obraz o większej lub mniejszej rozdzielczości. Niestety, ale słaby komputer w połączeniu z tunerem TV HD będzie złym rozwiązaniem, bo obraz będzie klatkował. Alternatywnym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu, który zapewni skuteczniejsze kodowanie.

Tuner TV – jakie akcesoria?

Przed wydaniem pieniędzy na tuner TV do komputera, zwróć uwagę, czy w zestawie z urządzeniem znajdują się akcesoria rozszerzające jego możliwości. Może to być na przykład:

  • Przewód umożliwiający rozdzielenie sygnału wideo
  • Przewód stereo audio
  • Antena i wzmacniacz, które pomogą w złapaniu sygnału wtedy, gdy zamontujemy je na obudowie sprzętu
  • Pilot na podczerwień

Bardzo ważną kwestią jest też oprogramowanie dołączone do tunera DVB-T lub dostępne do ściągnięcia na stronie producenta. Niektóre aplikacje pozwalają na oglądanie programów z przesunięciem czasowym lub nagrywanie filmów na płyty i dysk twardy komputera. Funkcją, która ma nieco mniejsze znaczenie na niewielkich komputerach, jest PIP. W sprzedaży są dostępne tunery oferujące możliwość transmitowania 2 kanałów na raz.

Na pierwszy rzut oka, taki tuner TV jest bezużyteczny, ale to tylko pozory – gdy w telewizji transmitowane są jednocześnie 2 mecze lub 2 ciekawe programy, taki tuner pozwoli na nagranie jednego z nich podczas oglądania drugiego albo włączenia 2 meczów na podzielonym ekranie.

Niektóre tunery TV oferują jeszcze ciekawszą opcję – możesz je podłączyć w domu do komputera stacjonarnego i następnie odbierać telewizję streamowaną przez Internet.

Tunery telewizyjne sprawdzają się coraz lepiej, a jakość obrazu nawet w tanim sprzęcie jest bardzo dobra. Dlatego może warto taki sprzęt kupić?

Tuner TV do laptopa, komputera - Ranking 2018

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Tuner TV do laptopa, komputera może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Tuner TV do laptopa, komputera Producent Cena
1Media-Tech DVB-T STICK LT MT4171Media-TechAktualna Cena
2Omega T900 DVB-TOmegaAktualna Cena
3LifeView / Not Only TV LV5T DeluxeLifeView / Not Only TVAktualna Cena
4Evolveo HD DVB-T USB MO-EV-B036 MarsEvolveoAktualna Cena
5AverMedia AverTV / 61A835DV00ACAverMediaAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • tuner tv do laptopa
  • dobry tuner dvb t do laptopa
  • tuner tv do laptopa opinie
  • jaki tuner dvb-t do laptopa
Tuner TV do laptopa, komputera
5 (100%) 3 głos[y]

Tuner TV do laptopa, komputera Opinie, 5 KOMENTARZE

  1. Nie wiedziałam, że można taki tuner podłączyć do komputera. Naprawdę fajne rozwiązanie, które chyba musi się dobrze sprawdzać 🙂 Muszę sobie więc taki kupić, bo może być dobrym rozwiązaniem.

  2. Nie jestem błyskotliwym komputerowcem. Dlatego chcę skorzystać z waszej wiedzy. Moim problemem jest kupić taki tuner który pozwoli mi na odbiór programów głównie typu TVN-24. O ile zdążyłem już się samo-doszkolić są to programy z anteny -talerza satelitarnego. Proszę mi podpowiedzieć czy moje poszukiwanie takiego tunera ma szannse jakiegokolwiek powodzenia. Antenę satelitarną czyli talerz do TV-SAT już mam zamontowany i jest on sprawnie działający. Ale chciałbym mieć możliwość oglądać te programy TV-SAT na ekranie laptopa. Proszę o pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here