PowerBank

29
146530
views
Powerbank
Powerbank

Prawo Moore’a mówi o tym, że co dwa lata, wydajność sprzętu komputerowego zwiększa się dwukrotnie. Ku ubolewaniu właścicieli smartfonów, to prawo nie sprawdza się, jeśli chodzi o baterie. Z tego powodu, poważnym problemem staje się coraz częstsza konieczność ładowania smartfona. Niektóre modele, mogą rozładowywać się już nawet pod koniec dnia. Gdy pracujemy poza domem, najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup PowerBank’a. Dlatego sprawdźmy jaki powerbank kupić?

Co to jest Power Bank?

Power Bank to urządzenie posiadające baterię o dużej pojemności, które ładuje się w domu, by później mogło służyć do naładowania innego sprzętu. Power Bank ma rozmiary umożliwiające noszenie go przy sobie i w każdej chwili, można zasilić nim rozładowany smartfon lub tablet. W zależności od pojemności jego baterii oraz wymagań rozładowanego urządzenia, Power Bank może oferować od jednego do kilku ładowań sprzętu.

Power Bank do laptopa

Problem słabych baterii, jest najbardziej widoczny, gdy korzystamy z laptopa. Niektóre modele odmawiają posłuszeństwa już po około 2 godzinach pracy. Z tego powodu, warto kupić Power Bank do laptopa o znacznie podwyższonej pojemności – naładowanie dużej baterii laptopa, wymaga około 10 tysięcy mAh. Jeśli zależy Ci na dłuższym podtrzymywaniu pracy laptopa, jeszcze lepszym wyborem są Power Banki wyposażone w ogniwa o pojemności 20 000 mAh. Wraz ze wzrostem pojemności takiego urządzenia, rośnie znacznie jego rozmiar. Z tego powodu, raczej nie powinieneś się spodziewać tego, że Power Bank do laptopa uda Ci się schować w kieszeni. Power Bank o tak dużej pojemności, pozwala naładować także mniejsze urządzenia, jak tablety czy telefony.

Pozycja PowerBank do laptopa Producent Cena
1Samsung Wireless Battery Pack 25W EB-U3300XJ EB-U3300XJEGEUAktualna Cena
2Green Cell GC PowerPlay 10000 mAh czarny PBGC02Aktualna Cena
3Xiaomi Mi Essential 10000 mAh BiałyAktualna Cena
4Samsung Powerbank Super Fast Charge EB-P3300XJEGEU 10000 mAh SzaryAktualna Cena
5Green Cell Powerbank CAR JUMP STARTER 11100mAh CJS (CJS01)Aktualna Cena

Power Bank do telefonu

Osoby, które zamierzają za pomocą Power Banka ładować jedynie telefon, nie potrzebują tak dużego urządzenia jak w przypadku laptopów. Najmniejsze Power Banki umożliwiają szybkie podładowanie smartfona w sytuacji, gdy jego bateria się zaczyna rozładowywać, a my musimy, wykonać ważne połączenie. Najtańsze Power Banki do telefonu oferują pojemność 2000 mAh i nie ma co liczyć na to, że podtrzymają one pracę baterii na cały dzień. Lepsze Power Banki mają pojemność nawet do 10 000 mAh, jednak wpływa to na ich większą grubość. Szukając Power Banka, który można schować niezauważenie do kieszeni, musimy liczyć się z tym, że będzie on miał bardzo małą pojemność.

Pozycja PowerBank do telefonu Producent Cena
1Green Cell PowerPlay Ultra 26800 mAh CzarnyAktualna Cena
2Fresh n Rebel 18000 mAh Petrol BlueAktualna Cena
3Sunen E8400W 8400mAh BiałyAktualna Cena
4Xtorm Essence 6000 mAh |Aktualna Cena
5Aukey PB-XD26 26800mAh CzarnyAktualna Cena

Niestety, ale pojemność deklarowana na obudowie Power Banka, często nie ma nic wspólnego z rzeczywistą zdolnością do ładowania urządzenia – podczas ładowania, pojawiają się spore straty energii. W najlepszym sprzęcie, wynoszą one od 15 do 20%, natomiast w produktach niemarkowych, jeszcze więcej. Mimo to warto mieć ze sobą Power Bank wtedy, gdy chcemy uniknąć sytuacji rozładowania baterii w najmniej spodziewanym momencie.

Warto zwrócić uwagę także na wyposażenie naszego urządzenia. Dobre Power Banki oferują często takie akcesoria, jak wbudowana latarka, niewielki ekran wskazujący stan naładowania, lub wskazania za pomocą diody LED.

Power Bank do tabletów

Power Bank do tabletu powinien mieć sporą pojemność z uwagi na to, że niektóre tablety mają bardzo pojemne baterie i mocne podzespoły. Z tego powodu, warto zainwestować w Power Bank o wyższej pojemności, najlepiej wyposażony w opcję jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń. Przydatną opcją jest także duża ilość przejściówek dołączana do Power Banka. Co prawda, większość tabletów i smartfonów ma wejście mikroUSB, jednak Power Banki, mogą służyć także do ładowania aparatów fotograficznych czy innych urządzeń wyposażanych w inne złącza.

Ważną kwestią podczas wybierania Power Banka, jest szybkość ładowania. Jeśli czas ładowania tabletu wynosi 15 godzin, większości osób nigdy się nie uda naładować sprzętu do pełna. Zwróć uwagę także na wytrzymałość baterii w Power Banku. Wraz z kolejnymi cyklami ładowania, zmniejsza się jej skuteczność.

Power Bank solarny pojemność do 3000 mAh

Power Banki solarne, oferują dodatkową funkcję – można je zarówno naładować z sieci, jak i wystawić na działanie słońca i podładować baterię. Wybierając solarny Power Bank, sprawdź koniecznie, jak długo zajmuje naładowanie go do 100%, za pomocą promieni słonecznych. Ten system nie jest jeszcze zbyt skuteczny i w ciągu 8 godzin ekspozycji na pełne słońce, zwykle udaje się podładować urządzenie o około 30%. Mimo niewielkiej sprawności takich Power Banków, okazują się one niezastąpione wtedy, gdy będziemy przez długi czas poza dostępem gniazdka elektrycznego. Wybierając niedrogi Power Bank solarny, powinniśmy zwracać uwagę na markę – tanie, chińskie produkty, mogą sprawiać problemy podczas ładowania smartfona.

Power Bank solarny pojemność do 5000 mAh

Udajesz się w daleką podróż i chcesz mieć pewność, że Power Bank zapewni Ci długie działanie telefonu lub tabletu? Jedynym rozwiązaniem jest wtedy Power Bank solarny z duża baterią, który będzie odporny na upadek i wstrząsy i nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wody. Na biwaku lub podczas spacerów po górach, najlepszym rozwiązaniem jest Power Bank z wbudowaną latarką z kilkoma wyjściami USB, dzięki którym naładujesz więcej urządzeń jednocześnie. Bateria takiego Power Banku może zostać naładowana za pomocą słońca w ciągu kilku dni, ale ta opcja, pozwoli na stałe podładowywanie sprzętu elektronicznego.

Jeśli szukasz Power Banku na wyprawy w głuszę, zdecyduj się na urządzenie w jaskrawej obudowie. Będzie można je łatwiej znaleźć, jeśli gdzieś się zawieruszy.

Power Bank do 150 zł

Większość kupowanych Power Banków to tanie urządzenia, które oferują podstawowe opcje i niewielką pojemność. Można w nich znaleźć takie opcje, jak akumulator, który może pracować w szerokim zakresie temperatur (ważne w zimie), wytrzymałą obudowę, przynajmniej 2 gniazda USB oraz dioda LED, która wskazuje na naładowanie baterii.

Pozycja PowerBank do 150 zł Producent Cena
1Samsung Wireless Battery Pack 25W EB-U3300XJ EB-U3300XJEGEUAktualna Cena
2Xtorm Solar Charger Instinct 10000 mAh XAM123Aktualna Cena
3Green Cell Powerbank CAR JUMP STARTER 11100mAh CJS (CJS01)Aktualna Cena
4Baseus Power Station 2w1 10000mAh Czarny + Ładowarka sieciowa GaN (PPNLD-F01)Aktualna Cena
5Zendure Powerbank Super Mini 10000 mAh SrebrnyAktualna Cena

Przydatnym dodatkiem, który znajdziemy w niektórych Power Bankach, jest wbudowany kabel microUSB. Dzięki niemu, nie będziesz musiał nosić ze sobą dodatkowego przewodu.

PowerBank - Ranking 2024

W wyborze najlepszego produktu w kategorii PowerBank może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

RankingPowerBankProducentCena
1Extralink Powerbank EPB-093 30000mAh Czarny SolarnyEXTRALINKAktualna Cena
2XTORM Powerbank Fuel 20000 mAh 35W CzarnyXtormAktualna Cena
3XTORM Powerbank Socket 25600 mAh 100W grafitowyXtormAktualna Cena
4SBS Powerbank solarny 20000mAh Czarny TTBB20000SKSBSAktualna Cena
5Baseus Powerbank 30000mAh 15WBaseusAktualna Cena

PowerBank Opinie, 29 KOMENTARZE

  1. U mnie powerbanków się przewinęło naprawdę dużo. GRam w PokemonGo nałogowo ze swoją dziewczyną, fajna okazja do ruszenia się jak i zwiedzania miasta/miast. Ale wiele powerbanków ma problemy, to wyjścia nie łączą, to nie ładuje bo telefon za dużo pobiera energii. Na 100% nie ma co brać powerbanka bez quick charga, dla mnie to było wybawieniem. Kupiliśmy dwa banki z Lamaxa 10k mAh porty na wszystkie istotne złącza. I mimo włączonej apki neta wyswietlacza gpsa itd mozna podladowac a nie opoźnić wyładowanie telefonu.

  2. Chce kupić dziecku jakiegoś ładnego power banka i zastanawiam się nad jakimiś w maskotkach czy dziecięcych breloczkach, jak myślicie? Warto czy lepiej postawić na coś profesjonalnego? Będzie używany do iphone 5s

  3. Zdecydowanie odradzam kupowania chińskich powerbanków z allegro czy aliexpress.
    Zakupiłem dwie sztuki które miały napisane, iż mają 52000 mAh. Tylko że to jest „maksymalna wydajność” jak to było napisane u sprzedawcy u którego powerbank kupiłem – tylko że jednak pojemność mają 6000 mAh.
    Pomijam to że ten już niby bank o poj. 6000, ładuje mi 50% baterii telefonu, czyli 1100 z 2200 mAh.
    Za 55zł około.

    „Chytry dwa razy traci” i to prawda. Polecam jeśli ktoś chce zakupić dużego powerbanka, to maksymalnie 20 000 mAh, ale też jakiejkolwiek znanej firmy (np xiomi, czy coś polskiego).

    Tanie chińczyki – zdecydowane NIE!

  4. Kupiłem power banka o pojemności 5 tys. Mah. Mój telefon ma baterię 2.6 i daje rady go naładować ledwo jeden raz. Czy to normale?

    • 5000mah x 3,7 V = 18500 mWh
      18500 mwh / 5 = 3,700 mah (to jest realna pojemność powerbanka)
      3700 x 93% (wydajność, jeśli jest dobry) = 3441 mah
      3441 mah / 2600 (pojemnosć baterii telefonu)= 1.32…

      Czyli powinien Ci naładować raz i trochę 🙂

  5. Ja kupiłam sobie power bank Xiaomi 10000 mah na epowerbank.pl i jestem zachwycona, spokojnie wystarcza na wyjazdy z rodziną, do tego wygląda bardzo ładnie i jest solidny.

  6. Kupiłem pół roku temu powerbank solarny no name o pojemności 30000 mAh za niewielkie pieniądze (tj ok.70,- zł.). Taka zwykła chińszczyzna, choć podobno teraz co nie chińskie to podróba 😉 Jestem z niego bardzo zadowolony. Powerbank posiada litowo – polimerowe ogniwa i bardzo przydatne diody led do oświetlenia pomieszczenia. Jest solidnie wykonany, w mocnej, ładnej i wodoszczelnej obudowie. Jeszcze ani razu nie podłączyłem go do ładowania ładowarką sieciową. Ładuję z niego telefon, tablet czesem laptop. Potem wystawiam go na światło dzienne (parapet) i daje radę. Rewelacja w podróży, na działce i nie wspomnę już o biwaku bez źródła energii. Rewelacja.

  7. Moim zdaniem brakuje tu najlepszych jakościowo power banków firmy ARUN. Moim zdaniem na tą chwilę najlepsze urządzenia na rynku.
    Mam model 12500mAh i polecam. Kupiłem na powerbankishop ale sa tez na alledrogo 🙂 pozdrawiam.

  8. Wg. mnie świetne powerbanki robi firma Xiaomi. Wykorzystuje bardzo dobre ogniwa od Samsunga i LG, a jakość wykonania obudowy jest conajmniej bardzo dobra. Posiadam model z 10k mAh i póki co jestem z niego zadowolony (tylko uważajcie na podróbki, na które bardzo często możecie się natknąć kupując przez alledrogo!).

  9. Ja mam obecnie powerbank forever 8000 kupiony na frago.pl za bardzo fajne pieniadze, mozna nim ladowac dwa urzadzenia jednoczesnie, i faktycznie daje rade je naladowac nie tak jak to bywa z tymi sprzetami! dzwonilem bezposrednio tego sklepu i doradzil mi pracownik wlasnie ten model

  10. Ja jakość roke tumu kupiłem do mojego smartfona powerbank marki Fresh n Rebel. W sumie nic ona mi nie mówi i kompletnie jej nie znam. Kupiłem go bo akurat innych z pojmności i z dowma portami nie było. Po roku używania mogę tylko napisać, że jestem z niego zadowolony. Długo utrzymuje energię. Pojemność 5200 mah jest wystarczająca na smartfona.

  11. Ja tam kupiłem sobie powerbank przez Allegro i nie narzekam. Wydałem na neigo niecałą stówkę (marka Stilgut), a działa super. Pojemność 8k mAh – dla porównania taki powerbank od Szajsunga kosztuje w Vobisie 130zł. Jeszcze udało się telefonicznie kilkuprocentowy rabat wynegocjować, bo nie byłem do końca przekonany.

  12. Ja kupiłam powerbank zaraz jak pojawiły się te urządzenia na rynku. Niestety dałam kupę kasy za to urządzenie i co? Okazało się, że zamiast ładować dwa razy (bo taka była moc) nie ładowało nawet do połowy.. Teraz kupiłam urządzenie o połowę tańsze i o mniejszej mocy i ładuje bardzo ładnie, nawet do trzech razy. Chyba trafiłam ma jakiś zły egzemplarz.

  13. No ja naprawdę nie wiedziałam jaki power bank kupić, ale już mi się udało i jestem zadowolona bardzo z zakupu. Wybrałam taki z dużą pojemnością, który wysoko był w rankingu pawer banków i od dwóch miesięcy używam i bardzo jestem zadowolona.

  14. A jakiś konkretny model moglibyście polecić? Zależy mi na czymś do czego będę mogła podłączać tel i laptopa, często podróżuję, można powiedzieć, że pracuję w całej Polsce i problem padających urządzeń jest mi bardzo bliski. Zależy mi też przy okazji żeby nie przepłacić, nie mam wygórowanych oczekiwań moim zdaniem. Ale muszę mieć coś, co mnie nie zawiedzie i będzie wykorzystywane codziennie. Czy mogę liczyć na pomoc?

    • LSM-1 od PowerFilmsolar. Powerbank 18000mAh ze zwijanym panelem solarnym . Najlepszy dostępny sprzęt na naszym rynku. Produkują między innymi przenośne maty solarne dla amerykańskiego wojska. Jedynym minusem jest cena.

  15. Dostałem od dziewczyny na urodziny i choć na początku nie miałem pojęcia co to, to teraz muszę powiedzieć, że był to najbardziej trafiony prezent z możliwych! Często jeżdżę służbowo i muszę np. coś klientowi zaprezentować – często w warunkach polowych – i już nie mam stresa, że mi bateria padnie. Praktyczny w 100 procentach, nie wyobrażam sobie choćby dnia bez powerbanku. Pierwsze co ląduje w torbie z rana, to właśnie on.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here