Podkładka chłodząca pod laptopa

3
1297
views
Podkładka chłodząca pod laptopa
Podkładka chłodząca pod laptopa

Zakup dobrej podkładki chłodzącej pod laptopa to nie lada wyzwanie. Kiedy dokładnie określimy już jaki model, typ czy kształt podstawki nas interesuje, pozostaje nam jeszcze przebrnięcie przez masę różnych, droższych i tańszych, producentów. Podkładkę chłodzącą pod laptopa można kupić już za 15 zł, czy będzie to jednak dobry wybór? Podkładki chłodzące z najwyższej półki to wydatek rzędu 250 – 300 zł. Czy nie jest to jednak przepłacanie? W naszym artykule postaramy się krótko i zwięźle podpowiedzieć co proponują nam producenci oraz na co warto zwrócić uwagę przymierzając się do zakupu dobrej podkładki chłodzącej pod laptopa.

Skąd wiedzieć jaki rodzaj podkładki chłodzącej będzie najlepszy dla naszego laptopa?

Pierwszą podstawową a zarazem najważniejszą informacją, jaką musimy wziąć pod uwagę poszukując dobrej podkładki chłodzącej pod laptopa jest rozmieszczenie otworów chłodzących w naszym urządzeniu. Kiedy dobierzemy odpowiedni model podkładki do naszego komputera, wówczas możemy mieć pewność, że urządzenia będą ze sobą „współpracować”, a nie działać na swoją szkodę (zablokowane chłodzenie laptopa może doprowadzić do jego poważnej awarii).

Kiedy już wiemy jakie rozmieszczenie otworów chłodzących jest nam potrzebne, wówczas kolejnym punktem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru podkładki. Jest to bardzo ważne, bez tego nasz laptop może ulec awarii (przegrzaniu lub znacznemu spowolnieniu).

Przed zakupem najlepszej podkładki chłodzącej należy wymierzyć długość i szerokość naszego laptopa lub notebooka. Tylko odpowiednio dobrany rozmiar podkładki zapewni naszemu urządzeniu długi żywot i sprawną pracę. Trzeba dobrać podkładkę chłodzącą dokładnie o takich samych wymiarach jak nasz sprzęt lub odrobinę większą (dopuszczalne są różnice w granicach 3 – 4 cm, dlatego pole manewru dla konsumenta jest tu dosyć szerokie).

Trzeba pamiętać, że podkładki chłodzące pod laptopy występują w różnych wzorach, kształtach i rozmiarach. Należy starannie dobrać najbardziej optymalny rozmiar podkładki dla naszego urządzenia.

„Gorące punkty” w laptopie

Kiedy Twój laptop pracuje, to niektóre jego obszary są cieplejsze od innych. Są to tak zwane „gorące punkty”. Obszary te znajdują się w okolicach procesora urządzenia, który w czasie pracy mocno się nagrzewa. W większości komputerów są one usytuowane w tylnej części podstawy komputera. Pamiętaj, aby dobrze wybadać, które obszary Twojego urządzenia nagrzewają się najmocniej. Wtedy będziesz mógł wybrać najlepszą podkładkę chłodzącą dla swojego modelu komputera.

Podkładka chłodząca pod laptopa – design i budowa

Podkładki chłodzące pod laptopy są zwykle wykonane z tworzyw sztucznych lub lekkich metali, nierzadko trafimy an modele, które zostały zbudowane z obu tych tworzyw. Najbardziej popularne są podkładki całe zbudowane z plastiku, a to za sprawą ich dużo niższej ceny. Ponadto są one lekkie i łatwe w transporcie, producenci często wypuszczają na rynek plastikowe podkładki chłodzące z opcją złożenia.

Z kolei podkładki chłodzące do laptopów zbudowane z metalu są znacznie droższe, przy tym tez cięższe i mniej kompaktowe. Jednak zdecydowanie lepiej przewodzą ciepło, są w stanie szybko je rozproszyć, co jest zdecydowaną ich zaletą.

Na rynku funkcjonują też tak zwane maty „chill”, które są wykonane z termoprzewodzącego żelu krystalicznego. Mechanizm ich produkcji jest bardzo prosty, są one trwałe (naprawdę trudno je uszkodzić; nie posiadają żadnych ruchomych części, które mogłyby się połamać) a przy tym kompaktowe i łatwe w transporcie (można je po prostu zwinąć).

Przed zakupem nowego laptopa lub notebooka należy od razu pomyśleć o dobrej podkładce chłodzące, tak aby urządzenie służyło nam sprawnie przez jak najdłuższy czas. Wszyscy użytkownicy przenośnych komputerów bardzo lubią pracować z urządzeniem na kolanach. Jest to jednak zabójcze dla sprzętu. Urządzenia często przegrzewają się w kontakcie z ciałem, wciągają kurz i brud z ubrań. Z pewnością nie działa to na ich korzyść, z czasem urządzenie zaczyna się ciągle przegrzewać i pracować dużo wolniej.

Dzięki stosowaniu odpowiednio dobranej, dobrej podkładki chłodzącej zostanie zniwelowane „wciąganie” zanieczyszczeń przez laptop, komputer będzie optymalnie chłodzony i posłuży użytkownikowi przez długi czas.

Jeśli chodzi o kolory i wzornictwo to konsument ma tu ogromny, niemalże nieograniczony wybór. Producenci podkładek chłodzących przebijają się w coraz to nowych pomysłach na „upiększenie” oferowanego towaru, wszystko po to aby zainteresować nim klienta.

Przy zakupie najlepszej podkładki chłodzącej należy wziąć pod uwagę kilka wytycznych. Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, które miejsca w naszym komputerze nagrzewają się najmocniej i dokładnie wymierzyć podstawę laptopa bądź notebooka. Następnie należy dokonać wyboru tworzywa, z jakiego wykonana będzie nasza podkładka. Podkładki metalowe doskonale chłodzą, jednak są droższe i mniej kompaktowe. Podkładki plastikowe są tanie, jednak bardzo awaryjne. Wybór zależy od potrzeb i preferencji konsumenta.

Jeśli chodzi o cenę, to optymalnym wyborem wydają się być dobre podkładki ze średniego przedziału cenowego. Takie, za które zapłacimy w granicach od 60 do 150 zł. Decydując się na zakup takich modeli możemy mieć pewność, że będą one kompatybilne z naszym sprzętem, a przy tym mniej awaryjne niż modele najtańsze (zazwyczaj całe wykonane z plastiku).

Bez wątpienia dobra podkładka chłodząca pod laptopa przedłuży życie i sprawne działanie naszego komputera. Dlatego warto w nią zainwestować, najlepiej od razu przy zakupie nowego laptopa.

Podkładka chłodząca pod laptopa - Ranking 2018

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Podkładka chłodząca pod laptopa może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Podkładka chłodząca pod laptopa Producent Cena
1Zalman ZM-NC11ZalmanAktualna Cena
2Tracer TornadoTracerAktualna Cena
3Targus AWE55EU Lap Chill MatTargusAktualna Cena
4ModeCom MC-CF15ModeComAktualna Cena
5Tracer Iceblade 17TracerAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • podkładka chłodząca pod laptopa
  • ranking podkładek chłodzących
  • https://logicpoint pl/podkladka-chlodzaca-pod-laptopa/
  • jaka podkładka chłodząca pod laptopa
Poprzedni artykułPendrive
Następny artykułJaki tablet?
PODZIEL SIĘ
Podkładka chłodząca pod laptopa
5 (100%) 1 głos[y]

Podkładka chłodząca pod laptopa Opinie, 3 KOMENTARZE

  1. Kupiłam taką podkładkę na promocji kiedy jeszcze nie była mi potrzeba, teraz używam jej na codzień, ponieważ mój laptop ma już swoje lata i niestety często się grzeje. Z taką podkładką praca jest o wiele bardziej przyjemna. Nie trzeba się o nic martwić, a sprzęt nadal jest w dobrym stanie.

  2. Nazywam się Piprztyński Reklamożerca i mam za zadanie udzielić opinii (tyko pozytywnej) bo mi za o płacą… itd Taka to jest rzeczywistość, rankingi internetowe są tyle samo warte co bazar Różyckiego w czasach jego świetności. A, po prostu trzeba myśleć logicznie i rozsądnie, w tedy zakup wyjdzie dobry. Podstawa: nie kupować “kota w worku” w sieci internetowej, nie oglądać się na piękne obrazki lub cenę, szukać parametrów i danych technicznych (np z czego jest zrobiona, jak zasilana, jakie materiały użyte i gdzie, parametry techniczne) Im więcej tym lepiej, można się interesować. Następna ważna rzecz to: jak długo sprzedawana na rynku? Coś co jest bublem, tandetą przestaje się sprzedawać, wchodzi i wychodzi z rynku dość szybko (rok, dwa) Jeżeli coś się sprzedaje nadal (po 3 latach) to znaczy że się sprawdza, kupują to dalej Proszę pamiętać że tzw reklama szeptana to najlepsza rekomendacja (np waszych znajomych, rodziny itd) Pozdrawiam

  3. Najlepsza podkładka chłodząca pod laptopa uratowała mój komputer i moją pracę. Do niedawna pracowałam na leciwym już laptopie i niestety bardzo się grzał. Ja najczęściej pracowałam przy stole, jednak to nic nie przeszkadzało mu w tym, żeby się gotować. Moim zdaniem taka podkładka jest niekiedy wybawieniem. Na szczęście mogła z niego skorzystać i pracować dalej, już zdecydowanie przyjemniej i chłodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here