Z myszki komputerowej korzysta każdy – i to niezależnie czy pracuje na laptopie, czy komputerze stacjonarnym – precyzja i wygoda, którą można osiągnąć dzięki myszce kusi każdego, mało kto decyduje się na ograniczenie tylko do touchpada.
Myszka bezprzewodowa jest zdecydowanie najlepszym wyborem, kabel przeszkadza i ogranicza, zbiera kurz itd. Mysz bezprzewodowa to urządzenie nie tylko do laptopa.
Nie każdy jednak ma takie same potrzeby, niektórym wystarczą tanie myszki bezprzewodowe, optyczne, przeciętne; inni nie będą mogli dobrze wykonywać swoich zadań bez dużo bardziej zaawansowanych modeli. Na co zwracać uwagę, by kupić najlepszą mysz komputerową, dostosowaną do swoich potrzeb?
Jaką mysz bezprzewodową wybrać?
Do pracy biurowej, czy przeglądania Internetu wystarczy w zupełności prosta myszka optyczna o rozdzielności 800-1200 DPI. Do tego rolka i dwa ergonomicznie ułożone przyciski. Myszka komputerowa musi po prostu dobrze leżeć w ręce – to wskazówka dla każdego. Jakość i różne udogodnienia raczej w przypadku takich myszy mają małe znaczenie – i tak będziemy myszkę musieli po 2-3 latach wymienić, ale to wydatek 20-30 zł!
Trochę lepsze są tak zwane uniwersalne myszy bezprzewodowe. Są to myszy o rozdzielczości ok. 1600 DPI. Taka myszka sprawdzi się w przypadku zarówno pracy, jak i gier. Dlatego zalecam również zwracać uwagę na zasięg, tak by można było z niej korzystać również po podłączeniu laptopa do telewizora.
Zapalonym graczom polecam jednak myszki bezprzewodowe jeszcze bardziej czułe, o rozdzielczości co najmniej 2000 DPI, a czas reakcji myszki nie powinien być wyższy niż 2 ms. Tu też dużo większe znaczenie ma wyprofilowanie myszki i różnego rodzaju dodatkowe przyciski, które można dowolnie zaprogramować.
Myszki bezprzewodowe łączą się z komputerem na różne sposoby, najpopularniejsze są fale radiowe (odbiornik umieszczamy w porcie USB), ale możemy spotkać też myszki na bluetooth, czy WiFi. Zaletą radiowego połączenia jest jego stabilność i małą awaryjność, minusem to, że zabiera nam na stałe jedno złącze USB.
Jeśli chodzi o dwa kolejne sposoby łączności, BT jest dużo bardziej popularne, ale ja ze swojej strony nie polecam, chyba że naprawdę nie możecie zgodzić się na utratę gniazda USB. Myszki takie czerpią więcej energii, a więc krócej działają na bateriach, a do tego są droższe. Być może te problemy zostaną w przyszłości wyeliminowane, ale póki co są to problemy nie do przeskoczenia. Do tego nie są one aż tak niezawodne, jak myszki radiowe. Niestety wybór myszek tego typu jest dość niewielki. Sporo minusów.
Ostatnia opcja, to raczej ciekawostka – czyli WiFi. Póki co myszki takie mają mnóstwo wad i ograniczeń, więc trudno mi ją komukolwiek polecić. Po pierwsze jeśli chodzi o parametry myszki WiFi są bardzo przeciętne, do tego często nie działają na wszystkich systemach operacyjnych, a ich cena jest wysoka.
Na co jeszcze zwracać uwagę?
Zarówno myszka bezprzewodowa optyczna i laserowa jest godna uwagi, laserowe są nieco droższe i bardziej czułe, ale też często wymagają specjalnych podkładek. Obecnie myszy optyczne dostępne są w rozdzielczości do 3200 DPI, a więc to co wcześniej było dla nich ograniczeniem i plasowało je na drugim miejscu, za laserowymi myszkami – zniknęło.
Pamiętajcie po pierwsze o rozdzielczości, czułość, czas reakcji, ale to już chyba udało mi się przekazać. Reszta, to sprawy drugorzędne – wskaźnik baterii, wytrzymałość, dodatkowe ślizgacze. Jeśli dużo pracujecie przetestujcie jednak myszkę, w końcu ma wam dobrze służyć. Sprawdźcie jak leży w dłoni, czy wszystkie klawisze są optymalnie rozmieszczone, czy wasza dłoń nie jest zbyt mała lub duża do tego konkretnego modelu. Sprawdźcie też jak klikają się klawisze – czy nie wydają zbyt głośnego dźwięku, czy chodzą w odpowiadający wam sposób. To kosmetyka i kwestia przyzwyczajenia, ale każdy ma swoje preferencje.
Professional Wireless Gaming Mouse G502 LIGHTSPEED Najchętniej kupowana mysz gamingowa na świecie w nowej wersji. Legendarna formuła, która zdobyła serca graczy na całym świecie została wzbogacona o sensor HERO, podświetlenie LIGHTSYNC i bezprzewodową technologię lightspeed. NOWO NARODZONA G502 LIGHTSPEED, to bezprzewodowa wersja legendarnej myszki G502. Zawiera zaawansowany sensor optyczny dla maksymalnej precyzji śledzenia, podświetlenie RGB LIGHTSYNC, profile gier, DPI od 200 do 25600 i ze...
Logitech G G502 Lightspeed myszka Po prawej stronie RF Wireless 25600
Ilość opinii: 6017
Mysz Logitech G502 Lightspeed Wireless
Ocena: 4.8/5.0 Ilość opinii: 29513
Logitech G502 Lightspeed HERO - darmowy odbiór w 22 miastach i bezpłatny zwrot Paczkomatem aż do 15 dni
3. Logitech G Pro 2 Lightspeed Magenta 910-007309
Dane techniczne:
Rodzaj złącza
Radiowy
Typ
laserowa
Liczba przycisków
tak
Rozdzielczość myszy
32000 dpi
Przeznaczenie
dla graczy
Podświetlane klawisze
tak
Kolor
różowy
Komunikacja
bezprzewodowa
Gdzie kupić:
Sklep
Nazwa
Cena
Ocena: 4.8/5.0 Ilość opinii: 16990
Logitech G Pro 2 Lightspeed Magenta | Wygodne RATY |
Ocena: 3.4/5.0 Ilość opinii: 4241
Mysz LOGITECH G Pro 2 Lightspeed Magenta | Bezpłatny transport
Ocena: 4.5/5.0 Ilość opinii: 12854
Mysz LOGITECH G Pro 2 Lightspeed Magenta | Bezpłatny transport
Ocena: 4.0/5.0 Ilość opinii: 74228
Mysz LOGITECH G Pro 2 Lightspeed Magenta | Bezpłatny transport
Ocena: 3.4/5.0 Ilość opinii: 14473
Mysz bezprzewodowa LOGITECH G Pro 2 Lightspeed Różowy
Najtańsze produkty: Myszka bezprzewodowa
1. Razer Naga Epic (RZ01-01230100-R3G1)
TRYB PRACY
Ciesz się jakością połączenia bezprzewodowego, które zapewnia większą swobodę ruchów w grze i to bez żadnych kompromisów jeśli chodzi o precyzję i panowanie nad myszą. Razer Naga Epic oferuje dwa tryby pracy, przewodowy i bezprzewodowy, z możliwością płynnego przełączania między nimi bez utraty połączenia nawet na sekundę. Po przełączeniu w tryb przewodowy mysz zaczyna ładować baterię. Niezależnie od tego, w co grasz, Twój styl i sprzęt wyraża Twoje indywidualne podejście. System C...
Opinie:
Świeci ma 12 przycisków na lewej ściance i jest bezprzewodowa więcej mi nie trzeba
A_r_c_i_k
Ta myszka to dno dna. Najgorsza bezprzewodówka jaką miałem, a przeleciałem ich już sporo. Nawet stara MX700 działa do dzisiaj lepiej od tego guano zwanego Razer Naga Epic. Dobrze, że dostałem z wymiany, bo jakbym zapłacił 500zł za taki szit, to chyba bym się wku$^. Na Windows 8.1 to jest istna masakra.
Uruchamiam PC... nie działa, muszę przełączać na spodzie mychy z wireless na kabel i z powrotem albo przepinać kabel USB w nadajniku. Zależy jaki ma kaprys. Testowałem już chyba na wszystkich portach i zawsze takie same cyrki. Po uruchomieniu kompa czułość inna niż ta którą sobie wbiłem na stałe!!! Dopiero jak odpali się soft i nie rusza myszką przez chwilę to aktualizuje ustawienie i jest normalna czułość - CO ZA(***) TO WYMYŚLIŁ? Wniosek prosty - albo Razer zrypał soft Synapse (na forach polecają wywalić całkowicie, co jest wręcz jakąś farsą, bo przecież nie po to ludzie wywalają 500zł, żeby używać myszki z 0 funkcjonalnym oprogramowaniem Windowsa) albo mycha nie ma żadnej pamięci ustawień wewnątrz i wszystko czerpie z softu na kompie. KASZANA! Kolejny zonk, bateria się wyczerpuje, więc podpinam na kabel (sytuacja nieczęsta, bo trzyma nieźle) ale po wpięciu znowu inna czułość. Czy tak powinna się zachowywać myszka za 500zł? To już nawet myszki za 50zł porządnie trzymają ustawienia i nie świrują za każdym uśpieniem komputera czy ponownym uruchomieniem. Nie Polecam. Wg forów inni też mają podobne problemy, a Razer olewka, brak aktualizacji Firmware. Na dodatek przez cyrki z wykrywaniem i ciągłym podpinaniem myszka często budzi mi komputer tuż po jego uśpieniu (w ustawieniach muszę ciągle ponownie przełączać, żeby myszka nie budziła kompa - irytująca sprawa). Wcześniej miałem Mad Catz RAT9, ale w tej wkurzały mnie okropnie te ciągłe podmianki baterii. Ehh... trzeba rozejrzeć się za jakimś Logitech'em.
Elektron
Dane techniczne:
Rodzaj złącza
USB
Typ
mysz laserowa, bezprzewodowa
Liczba przycisków
17 przycisków
Przeznaczenie
dla graczy
Gdzie kupić:
Sklep
Nazwa
Cena
2 x CorePad Ślizgacze Razer Naga Epic 2012 HEX
2. Myszka Mysz Bezprzewodowa Komputerowa do Laptopa
Bezprzewodowa Mysz komputerowa Mysz bezprzewodowa jest produktem idealnym do użytku domowego, ale sprawdzi się również w biurze. Wykonana jest z wysokiej jakości, lekkich materiałów. Jej konstrukcja i wykonanie sprawia, że używanie myszki jest komfortowe. Świetnie leży w dłoni, dzięki czemu pozwala uniknąć bólu nadgarstka. Idealna dla osób praworęcznych! Myszka jest bardzo cicha, dzięki czemu użytkownik nie przeszkadza innym. Mysz ma niewielki rozmiar, co umożliwia zabranie jej wszędzie. Brak...
Dane techniczne:
Komunikacja
bezprzewodowa
Gdzie kupić:
Sklep
Nazwa
Cena
Myszka Mysz Bezprzewodowa Komputerowa do Laptopa
3. Logitech M185 szara (910-002238)
Niezawodna łączność bezprzewodowa Brak zakłóceń i opóźnień. Malutki odbiornik bezprzewodowy zapewnia połączenie, na które można liczyć.
Zasilanie przez cały rok 12-miesięczna żywotność baterii sprawia, że nie trzeba ich często wymieniać.
Nie do zdarcia Teraz możesz cieszyć się wysoką jakością i niezawodnością, z jakich znana jest firma Logitech. Oprócz tego otrzymasz 3-letnią, ograniczoną gwarancję na sprzęt.
Nanoodbiornik typu podłącz i zapomnij Współpracuje zarówno z komputerami Mac, jak i z...
Opinie:
Używam do pracy od lat przy kilku komputerach. Dotąd tylko jedna padła - po 6 latach - ale może to kontakt z 2-latkiem... Polecam, mimo że w ostatniej widać cięcie kosztów: słabszy plastik, gorsze spasowanie, rolka już nie taka cicha, ale w porównaniu z innymi markami w tej cenie jest super. Do komfortowej pracy to jest niezbędne minimum.
Jaro
Ciekawy pomysł: przekaźnik schowany w obudowie - przy przenoszeniu między komputerami można go schować w myszce i nie zginie!
Mnie zastanawia trochę czy ktoś jeszcze korzysta z myszki na kabel? Chyba jedynie w urzędach 🙂 Mi nie przeszkadza to, że jest kabel ale jednak jakość pracy na myszce bezprzewodowej znacznie się zmienia i jest o niebo wyższa. Tutaj nie musimy się przejmować, podłoże również nie jest ważne, można ją mieć nawet na kolanach.
No i mnie przekonaliście 🙂 Od dawna przymierzam sę do wymiany myszki na taką bezprzewodową. I za każdym razem jak jestem w sklepie komputerowym „z automatu” kupuje zwykłą. A potem sie denerwuję na przeszkadzający kabel, na to że co chwile musze wymieniać. Ale ja starej daty jestem 😉 i mysz bezprzewodowa to dla mnie nowość tzn nigdy na czymś takim nie pracowałam.
Zwykle mój budżet na myszkę, to było 30-50 zł, nawet nie myślałam by go zwiększyć. Droższe zawsze były w mojej wyobraźni tylko myszki dla graczy. W tym roku otrzymałam od Mikołaja myszkę bezprzewodową optyczną, raczej z górnej półki i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest świetnie zaprojektwana, wygodna, funkcjonalna, ma takie rozwiązania, o których mi się nie śniło, a bez których teraz już nie chciałambym się obejść. Na pewno następnym razem również nie będę oszczędzać.
Wiele lat nie zwracałam uwagi na myszkę, ale w jakimś konkursie pracowniczym wygrałam właśnie taką bajerancką myszkę Logitechu i muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna! Wygoda, funkcjonalność, wytrzymałość, praca na baterii. Środkowy klawisz zwykle psuł mi się w tydzień, a na tej myszce już od roku pracuję i nic! Jakbym miała kupić kiedyś następną, na pewno nie będę oszczędzać – bo to oszczędność pozorna, co z tego że za 30 zł, skoro zamiast jednej zużyję 10?! DLa mnie rachunek jest prosty!
Logitech MX Ergo (910-005179): Bardzo wygodne urządzenie.
Logitech G604: Na razie działa 🙂
Szukam jak najmniejszej i najlżejszej myszki jak tylko się da. Polecicie coś?
Jedna z najmniejszych myszek jaką możesz kupić, to Logitech M187: https://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/3849457
Mnie zastanawia trochę czy ktoś jeszcze korzysta z myszki na kabel? Chyba jedynie w urzędach 🙂 Mi nie przeszkadza to, że jest kabel ale jednak jakość pracy na myszce bezprzewodowej znacznie się zmienia i jest o niebo wyższa. Tutaj nie musimy się przejmować, podłoże również nie jest ważne, można ją mieć nawet na kolanach.
No i mnie przekonaliście 🙂 Od dawna przymierzam sę do wymiany myszki na taką bezprzewodową. I za każdym razem jak jestem w sklepie komputerowym „z automatu” kupuje zwykłą. A potem sie denerwuję na przeszkadzający kabel, na to że co chwile musze wymieniać. Ale ja starej daty jestem 😉 i mysz bezprzewodowa to dla mnie nowość tzn nigdy na czymś takim nie pracowałam.
Zwykle mój budżet na myszkę, to było 30-50 zł, nawet nie myślałam by go zwiększyć. Droższe zawsze były w mojej wyobraźni tylko myszki dla graczy. W tym roku otrzymałam od Mikołaja myszkę bezprzewodową optyczną, raczej z górnej półki i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest świetnie zaprojektwana, wygodna, funkcjonalna, ma takie rozwiązania, o których mi się nie śniło, a bez których teraz już nie chciałambym się obejść. Na pewno następnym razem również nie będę oszczędzać.
Wiele lat nie zwracałam uwagi na myszkę, ale w jakimś konkursie pracowniczym wygrałam właśnie taką bajerancką myszkę Logitechu i muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna! Wygoda, funkcjonalność, wytrzymałość, praca na baterii. Środkowy klawisz zwykle psuł mi się w tydzień, a na tej myszce już od roku pracuję i nic! Jakbym miała kupić kiedyś następną, na pewno nie będę oszczędzać – bo to oszczędność pozorna, co z tego że za 30 zł, skoro zamiast jednej zużyję 10?! DLa mnie rachunek jest prosty!