Listwa antyprzepięciowa

6
1965
views
Listwa antyprzepięciowa
Listwa antyprzepięciowa

Jeśli chodzi o podłączanie komputera, to polecam zainwestowanie w dobrą listwę antyprzepięciową, czyli listwę zasilającą z zabezpieczeniem. Sprzęt warto chronić, a najprostszym zabezpieczeniem jest właśnie dobra listwa antyprzepięciowa. Listwy te są niedrogie, a skutecznie ustrzegą nas przed kosztownymi naprawami, czy nawet wymianą sprzętu, z którą musimy się liczyć w przypadku awarii i gdy takiej listwy nie mamy.

Przede wszystkim jednak zaczynamy od gniazdka – listwa antyprzepięciowa w niczym nie pomoże jeżeli uziemienie w gniazdku nie działa prawidłowo! Przede wszystkim musi być to gniazdko z bolcem, a jeśli nie ma go lub mamy wątpliwości czy działa prawidłowo – skontaktujcie się z elektrykiem.

Druga zasada jest taka: jedno stanowisko – jednak listwa. Nie podłączmy do jednego gniazda różnych komputerów, ponieważ w sytuacji różnicy potencjałów sprzęt może ulec uszkodzeniu, mimo sprawnej listwy i instalacji elektrycznej.

Listwy zasilające podzielić możemy na antyprzepięciowe i filtrujące. Błędnym jest myślenie, że to jedno i to samo. Różnica jest zasadnicza i może być niezbyt przyjemna w skutkach. Prawda jest taka, że listwy filtrujące na niewiele się zdają. Są to tylko lepszej jakości przedłużacze, ochrona sprzętu jest praktycznie żadna. Jedyna ochrona, to taka, że listwa odłączy zasilania w przypadku wady podłączonego urządzenia. Z kolei listwy antyprzepięciowe eliminują tzw. szpilki, czyli wszelkie zakłócenia, skoki napięcia, szumy.

Kupując listwę antyprzepięciową zwracajcie uwagę na:

absorpcję energii wyrażoną w dżulach – min.400-500 J

– czas reakcji układu przeciwprzepięciowego – maksymalnie 25 ns

maksymalny prąd impulsu – co najmniej 6kA, ale im więcej tym lepiej

napięcie progowe – nie większe niż 4,5 kV

maksymalne obciążenie listwy – ok. 10A

Nie oszczędzajcie na listwie do komputera, ja polecam np. te firmy Belkin. Tanie listwy zasilające nie zawsze na czas są w stanie odciąć napięcie, dlatego czytajcie jakie są parametry i pamiętajcie ile kosztować będzie nowy komputer!

Listwa antyprzepięciowa - Ranking 2018

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Listwa antyprzepięciowa może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Listwa antyprzepięciowa Producent Cena
1Belkin LISTWA ANTYPRZ 8 900J2 m+ 2PORTY USB BSV804ca2MBelkinAktualna Cena
2Hama Listwa zasilająca Listwa ZASILAJĄCA 6GN,1.5 m + OSOBNY WYŁĄCZNIK - 00121918HamaAktualna Cena
3Acar F5 listwa zasilajaco-filtrujaca czarna3 m ( F5-3M-CZARNY)AcarAktualna Cena
4Vakoss Listwa przeciwprzepięciowa 4 15 m wyłącznik KOSTKA czarnaVakossAktualna Cena
5Acar HSK Data Listwa zasilająca 7 3 mAcarAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • listwa przeciwprzepięciowa test
  • jaka listwa przeciwprzepięciowa
  • jaka listwa do komputera
  • listwy antyprzepięciowe ranking
Poprzedni artykułProcesor do komputera
Następny artykułDysk zewnętrzny
PODZIEL SIĘ
Listwa antyprzepięciowa
5 (100%) 1 głos[y]

Listwa antyprzepięciowa Opinie, 6 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawy i potrzebny artykuł. Nie każdy zdaje sobie sprawę z wymienionych przez was różnic, a są one zasadnicze! Producenci dezorientują i żerują na niewiedzy, udają że produkują coś zabezpieczającego sprzęt, a tak naprawdę to zwykłe przedłużacze. Ja już się naciąłem i zdecydowanie za dużo mnie to kosztowało…

  2. Myślę dokładnie tak jak mój przedmówca. Artykuł kapitalny, szczególnie dla osób takich jak ja, które nie za bardzo się w temacie orientują. Pójście do sklepu z artykułami, mówiąc ogólnie, elektrycznymi to dla mnie katorga. I dzięki takim artykułom wiem, że sprzedawca nie zawsze ma rację i nie zawsze to co chce mi sprzedać jest najlepsze 🙂 Warto czytać i wiedzieć 🙂

  3. Ja bez takiej listwy chyba nie umiałabym w domu funkcjonować. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla osób, które w domu mają tak dużo urządzeń. Ja mam bardzo dużo, dlatego też chcę z większości korzystać, ale nie dałoby się tego zrobić, gdyby właśnie nie ta listwa 🙂

    • To jest listwa antyprzepięciowa VIVANCO EPLS 10 ALU MS. Kiedyś dostępna na przykład w Media Markt. Teraz to już raczej jej się nie kupi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here