Kamera internetowa

5
1531
views
kamera internetowa
Kamera internetowa

Właściciele komputerów stacjonarnych pozostali w tyle, jeśli chodzi o prowadzenie wideorozmów. Dziś w kamerę wyposażone są wszystkie smartfony, tablety i laptopy, ale jeśli chcesz prowadzić wideorozmowę przez komputer stacjonarny, musisz kupić osobną kamerę. Dzięki kamerce możesz nie tylko rozmawiać ze znajomymi, ale także nagrać krótki film lub monitorować swoje mieszkanie.

Kamery internetowe łączą się z komputerem za pomocą technologi Plug and Play.

Droższe kamery internetowe są znacznie lepiej wykonane i oferują obraz wyższej jakości. Dzięki nim Twój odbiorca będzie widział Cię znacznie wyraźniej, a obraz będzie płynniejszy … jeśli tylko prędkość łącza będzie wystarczająca.

Kamera internetowa Full HD

W kamerze internetowej Full HD bardzo ważna jest regulacja ostrości – może być ona ustawiana automatycznie lub za pomocą pierścienia. Większość kamer niższej jakości nie ma żadnych ustawień i daje ostry obraz. Jest to okupione małym otworem przesłony.

Kamera internetowa Full HD jest bardzo przydatna, ponieważ można jej używać nie tylko do rozmów, ale także do nagrywania filmów, które następnie będą publikowane na przykład na YouTube. Niektóre kamery internetowe mają wbudowany niewielki silniczek, który obraca obiektyw tak, by twarz odbiorcy była stale w centrum kadru.

Kamera internetowa o rozdzielczości Full HD jest dobrym rozwiązaniem, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że można jej używać tylko w pobliżu komputera. Jeśli kupujesz kamerę po to, by wyjść z nią na dwór, lepszym wyborem będzie model na akumulatory.

Pozycja Kamera internetowa Full HD Producent Cena
1Logitech HD Pro C920LogitechAktualna Cena
2A4Tech PK-910HA4TechAktualna Cena
3Logitech HD Webcam C615LogitechAktualna Cena
4A4Tech PK-920H-1A4TechAktualna Cena
5Logitech C925e LogitechAktualna Cena

Kamera internetowa do nagrywania z mikrofonem

Przydatnym dodatkiem do takiej kamerki internetowej jest możliwość nagrywania dźwięku przez wbudowany mikrofon. Zwróć uwagę, czy kamera ma funkcję usuwania szumu podczas nagrania.

Bardzo przydatna jest opcja włączania lub wyłączania kamery za pomocą jednego przycisku, która uwalnia nas od konieczności stosowania do tego celu komputera. Do nagrywania sprawdzi się kamera internetowa na niewielkiej podstawce.

Istnieją dwa rodzaje matryc stosowanych w kamerkach internetowych – CMOS i CCD – jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Kamery z matrycą CMOS są tańsze, ale działają nieco wolniej. CCD jest nowocześniejszą technologią. Teraz praktycznie wszystkie dobre kamery internetowe posiadają wbudowany mikrofon. Dlatego najlepiej sprawdzić ogólny ranking kamer internetowych na końcu artykułu.

Kamera internetowa do 100 zł

W tej cenie można zdecydowanie kupić bardzo dobrą kamerę internetową wysokiej jakości, rozdzielczości i z możliwością wykonywania fotografii. Kamera internetowa do 100 złotych powinna oferować zapis przynajmniej 30 klatek na sekundę przy natywnej rozdzielczości matrycy. Powinna mieć ona złącze USB i oprogramowanie, które dodatkowo poprawi funkcjonalność kamery.

Dla większości użytkowników kamera internetowa do 100 złotych to zły wybór – sprawdzi się ona przede wszystkim dla osób, które chcą rozmawiać ze znajomymi, prowadzić wideokonferencje lub korepetycje przez internet.

Można też wybrać model, który będzie funkcjonował jako monitoring, ciągle nagrywający na dysk to, co się dzieje w danym obszarze.

Pozycja Kamera internetowa do 100 zł Producent Cena
1Logitech WEBCAM C310 HDLogitechAktualna Cena
2A4Tech PK-920H-1A4TechAktualna Cena
3Trust 20818TrustAktualna Cena
4A4Tech PK-900HA4TechAktualna Cena
5Canyon CNE-CWC3CanyonAktualna Cena

Jeśli chodzi o aparat fotograficzny, kamera internetowa powinna mieć rozdzielczość przynajmniej 5 MP i oferować przynajmniej funkcje automatycznego dobierania parametrów. Część kamer posiada wbudowane oświetlenie, które jest bardzo przydatną opcją.

Dobra kamera internetowa do Skype

Komunikatory takie, jak Skype lub Facebook, pozwalają na prowadzenie rozmów wideo. W ich przypadku wysoka rozdzielczość kamery nie jest potrzebna – obraz i tak często jest zmniejszany do malutkiego okienka. Oczywiście można kupić kamerę internetową o większej rozdzielczości, która zaoferuje nagrywanie w Full HD, a podczas rozmów przez komunikator nagranie zostanie zmniejszone.

Im lepszą jakość ma nagranie, tym większa musi być przepustowość łącza w Twoim komputerze i komputerze odbiorcy. W przeciwnym razie pojawią się zakłócenia obrazu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest kamera z klipsem, który można przypiąć do ekranu. Jeśli mocowanie będzie niskiej jakości, kamera może łatwo spaść.

Można spotkać się także z kamerami na niewielkim statywie, które stawia się obok komputera.

Podsumowanie

Zanim kupisz dobrą kamerę internetową, zastanów się, do jakich celów będziesz ją wykorzystywał. Jeśli chcesz jedynie rozmawiać przez Skype lub Facebooka, najlepszym wyborem jest tania kamera. Będzie ona miała podobne parametry jak kamera wbudowana w laptopa.

Gdy wykorzystujesz kamerę do innych celów, na przykład do wideokonferencji lub nagrywania filmów, lepszym rozwiązaniem jest kamera internetowa o większej rozdzielczości, nagrywająca filmy z prędkością 30 klatek na sekundę. Jej koszt jest nieco wyższy. Jeśli lubisz robić zdjęcia selfie, kup kamerę, która ma dużą rozdzielczość fotograficzną i umożliwia robienie zdjęć za pomocą jednego przycisku.

Kamery internetowe do monitoringu są wyposażone w specjalną obudowę i potrafią podążać za obiektami, które się poruszają. W ich przypadku rozdzielczość i ilość klatek na sekundę nie musi być bardzo duża – takie nagrania będą zajmowały zbyt dużo miejsca na dysku. Najczęściej wybierana jest duża kompresja plików i nagrywanie w tempie około 15 klatek na sekundę.

Niektórzy producenci, tacy, jak Philips i Asus produkują monitory komputerowe z wbudowaną kamerą internetową. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, w jaki sposób prześlesz obraz wideo.

Kamera internetowa - Ranking 2018

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Kamera internetowa może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

Miejsce Kamera internetowa Producent Cena
1Logitech HD Pro C920LogitechAktualna Cena
2Creative Live! Cam Chat HD (VF0700)CreativeAktualna Cena
3A4Tech PK-910HA4TechAktualna Cena
4Tracer Exclusive HD RocketTracerAktualna Cena
5Logitech HD Webcam C615LogitechAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • jaka kamerka internetowa
  • jaka kamera internetowa
  • dobra kamera internetowa
  • jaka kamere internetowa kupic
Poprzedni artykułKabel optyczny
Następny artykułDysk SSD
PODZIEL SIĘ
Kamera internetowa
5 (100%) 1 głos[y]

Kamera internetowa Opinie, 5 KOMENTARZE

  1. Zastanawiałam się ostatnio czy nie zamontować kamery w okolicach mojej skrzynki na listy 😉 Może wtedy dowiedziałabym się kto z moich sąsiadów jest tak ciekawski, że musi moje listy otwierać. Ale w końcu zrezygnowałam z tego pomysłu. Ale tak czy inaczej zastanawiam sie nad zakupem kamery, żeby móc na skype rozmawiać. Trzeba korzystać ze zdobyczy techniki 🙂

  2. Teraz kupno kamery internetowej jest już trochę niepotrzebne.. Chodzi mi o to, że w nowych sprzętach ta kamera jest wbudowana i jest jednym z dodatkowych ale obecnych opcji z których można korzystać. Jednak do starszego sprzętu, gdzie kamery nie było, to oczywiście jak najbardziej, jest to potrzebne a nawet konieczne. Bez tego przecież nie porozmawiamy tak jakbyśmy tego chcieli.

  3. Mam kamerę z A4Tech. Nie znałam tej firmy wcześniej, ale taką dostałam w prezencie, abym w końcu mogła się komunikować z najbliższych przez Internet. Działa bardzo dobrze, ma świetny obraz więc nie ma czego oczekiwać więcej 🙂 Wszystko zamknięte w małej kamerce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here