Głośniki do komputera

5
2308
views
Głośniki do komputera
Głośniki do komputera Genius

Obecnie najpopularniejszymi i ogólnie polecanymi rodzajami głośników to te stereo lub 5.1. Nadal zakupić możemy jednak wyparte przez głośniki do komputera 2.0 te z konfiguracji 2.1, a także różne hybrydy – np. 4.0 itd.

Przede wszystkim wybierając głośniki komputerowe należy odpowiedzieć sobie na proste pytanie – do czego głośniki mają służyć? Kolejne kroki będą już dziecinnie proste! Wybór głośników jest prostszy niż np. wybór słuchawek, jednak i tu jest kilka kwestii na które koniecznie należy zwrócić uwagę. Między innymi mówię tu o akustyce pomieszczenia, możliwościach rozstawu, odpowiednich odległościach niezbędnych przy różnych systemach.

Zacznijmy jednak od podstaw – a więc jaka konfiguracja w ogóle sprawdzi się w Twoim przypadku, czyli wracamy do pytania nr.1 – do czego będziesz używał głośników.

Głośniki do komputera 2.0 (stereo)  jest najlepszy jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Najłatwiej za ich pomocą wymodelować dźwięki i odpowiednio je ustawić. Przede wszystkim odtwarzają wiernie i przy zachowaniu odpowiedniego balansu. Nie nadają się jednak do wszystkich rodzajów muzyki – choćby elektronika na nich dość mocno ucierpi z powodu braku możliwości sterowania basem.

Głośniki do komputera 2.1 czyli typowe kolumny, które na pewno pamiętają starsi użytkownicy z dodatkową kolumną na bas. Przestrzenność dźwięku jest niezła, za to jest bas na odpowiednim poziomi – sprawdzi się przy okazji filmów, gier, ewentualnie muzyki, choć poziom dźwięku pozostanie na przeciętnym poziomie. Alternatywa do systemów 5.1 – efekt podobny, przy czym dużo łatwiej jest rozstawić głośniki.

Głośniki do komputera 5.1 dla miłośników kina i gier, choć i do celów muzycznych bardzo łatwo je zaadaptować. Przede wszystkim za ich pomocą można stworzyć dźwięk bardzo przestrzenny, efekt “jak w kinie”. Obecnie bardzo często wybierane, podobnie jak stereo.  Świetnie radzi sobie z muzyką na której stereo nieco się wykłada – elektroniką, ambientem itd. Ich minusem jest to, że odpowiedni rozstaw głośników jest kluczowy dla końcowego efektu. Głośniki powinny być rozstawione dookoła całego pomieszczenia, czy stanowiska – warto więc najpierw ocenić możliwości.

Każdy z tych systemów jest niepowtarzalny – ma swoje plusy i minusy, każdy pozwoli na zbudowanie szczególnego efektu. Podsumowując – dla słuchaczy muzyki polecane zestawy to systemy 2.0; pozostałe 2 raczej trafią w gusta graczy i kinomanów. Upraszczając można też znaleźć największą zaletę powyższych systemów i na tej podstawie dokonać wyboru. Głośniki do komputera 2.0 charakteryzuje wierność i balans podczas odtwarzania; 2.1 posiadają najlepsze basy; 5.1 dadzą przestrzenny efekt, którego nie da się osiągnąć inną drogą. Od razu też zaznaczę, że na głośniki komputerowe nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy – drogie, profesjonalne głośniki naprawdę przydadzą się tylko profesjonalistom. Przy akustyce zwykłego pokoju i tak różnica będzie niewielka, być może nawet na korzyść tanich głośników. Poza tym ważny będzie tu również sprzęt – podłączając ogromne kolumny do laptopa – niewiele się osiągnie, niestety.

Jeśli chodzi o wykończenie głośników do komputera – nie ma znaczenie czy wybierzemy drewno, plastik czy co tam jeszcze zostanie na nich zawieszone – i tak konstrukcja wewnętrzna opiera się na płycie MDF, a sposób wykończenia nie ma wpływu na jakość dźwięku.

Głośniki do komputera - Ranking 2020

W wyborze najlepszego produktu w kategorii Głośniki do komputera może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.

RankingGłośniki do komputeraProducentCena
1Logitech Z533 (980-001054)LogitechAktualna Cena
2Logitech Z200 (980-000810)LogitechAktualna Cena
3Edifier R2730DB (SPK-EF-R2730DB)EdifierAktualna Cena
4Logitech Z906 (980-000468)LogitechAktualna Cena
5Logitech Z623 (980-000403)LogitechAktualna Cena

tak szukacie tego tematu najczęściej:

  • jakie głóśniki do komputera
  • głośniki do komputera
  • głośniki komputerowe ranking
  • głośniki do komputera ranking
Poprzedni artykułZasilacz do komputera
Następny artykułBiurko dla gracza
PODZIEL SIĘ

Głośniki do komputera Opinie, 5 KOMENTARZE

  1. Długo słuchałem muzyki z laptopa i kiedy kupiłem głośniki przeżyłem szok, wiele utworów odkrywałem na nowo, jakbym słuchał ich po raz pierwszy! Nikt mi nie powie, że dobre głośniki nie są potrzebne! Wiem, że nie każdy ma możliwości, ale naprawdę warto rozważyć, chyba żaden laptop nie nadaje się do słuchania muzyki sam w sobie. A głośniki wystarczą małe, mogą być bezprzewodowe, cene nie jest zabójcza, szczególnie jeśli chodzi o kompaktowe głośniczki. A już nawet takie dają ogromną różnicę.

  2. Ja mam 5,1 i powiem tak – kino niesamowite, ale muzyka też ok. Minusem może być to, że nie wszędzie brzmienie jest jednakowe, ustawienie zawsze jest takie, że w którymś miejscu dźwięk jest optymalny, ale nie przeszkadza mi to szczególnie. Jeśli dobrze rozmieścisz głośniki, powinny się sprawdzić. Inna sprawa, że nie zawsze jest to w ogóle możliwe. Wcześniej miałam tak niewielki salon, że właściwie nie było takiej opcji, żeby w ogóle wybrać miejsce, stawiałam gdzie się dało.

  3. Głośniki do komputera nawet takie niepozorne mogą bardzo uprzyjemnić słuchanie muzyki i granie w gry 🙂 Jaki kupiłem głośniki 2.1, które były w rankingu głośników komputerowych i od 3 już miesięcy używam i bardzo jestem zadowolony, bo są wg mnie dobre.

  4. Wydawało mi się, że głośniki nie będą mi potrzebne.. Kiedyś je dostałam w prezencie i kiedy oglądałam film zaczęłam z nich korzystać. Jakość dźwięku zdecydowanie inna, nie wiem jak mogłam myśleć, że nie są mi one potrzebne. Teraz kupiłam już nieco lepsze głośniki, z Creative właśnie i jestem w pełni zadowolona. Fajnie, że można korzystać z takich dodatkowych urządzeń.

  5. Ja osobiscie kupilam głośniki ze stronki Wasserman z polecenia kolegi i jestem bardzo zadowolona. Głośniki na bluetooth, grają mega głośno i cena rewelacyjna 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here