Astro Gaming A10, A20, A40, A50 – słuchawki dla graczy

2
58
views
Astro Gaming - Słuchawki dla graczy
Astro Gaming - Słuchawki dla graczy
Astro Gaming A10, A20, A40, A50 – słuchawki dla graczy - Spis treści
  1. Astro Gaming A10
  2. Astro Gaming A20
  3. Astro Gaming A40
  4. Astro Gaming Model A50
  5. RANKING

Amerykański producent słuchawek ASTRO Gaming od niedawna dostępny jest na polskim rynku. Oficjalna premiera dostępnych słuchawek miała miejsce w październiku. Dzięki niej polscy gracze mogą cieszyć się nowym, bardzo dobrym sprzętem dla graczy. Dla wielu jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ sprowadzanie tego sprzętu z zagranicy mogłoby być bardzo kłopotliwe.

ASTRO Gaming należy do koncernu Logitech, który jest doskonale znany na polskim rynku. Firma zajmuje się produkcja sprzętu najwyższej jakości przystosowanego do potrzeb każdego gracza. Oficjalny katalog zaprezentowany przez Astro zakłada obecnie dostępność czterech rodzajów słuchawek do gier. Znaleźć je można w wybranych sieciach handlowych. Sprzęt dostosowany jest do wymagań konsoli PlayStation 4, Nintendo Switch i XBox One i PC (polecamy post: słuchawki do komputera).

Ofertę producenta rozpoczyna flagowy produkt Astro Gaming A10. Podstawowe słuchawki stworzone są z myślą o ergonomii i doskonałej jakości dźwięki. Osoby poszukujące innych rozwiązań mogą znaleźć coś dla siebie w takich modelach jak A20, A40 i A50. Omal każdy oferowany model słuchawek dostępny jest w wersji z dodatkowym wyposażeniem.

Astro Gaming A10

Astro Gaming A10
Astro Gaming A10 – słuchawki dla graczy

Podstawowy zestaw Astro A10 to doskonały sprzęt dla osób, którym nie przeszkadza okablowanie. Dwumetrowy kabel zakończony wejściem Minijack 3,5 mm, pozwala na dużą mobilność słuchawek, dzięki czemu kabel nie przeszkadzam nam podczas grania. Słuchawki charakteryzują się przede wszystkim dobrą jakością dźwięku, ładny wygląd i stosunkowo niską ceną. Czarno czerwone (czarno niebieskie, czarno zielone) połączenia kolorystyczne nadają naszemu sprzętowi niepowtarzalny design. Co najważniejsze przetworniki, których średnica wynosi 40 milimetrów, przenoszą nas w inny wymiar gier. Takie rozwiązanie pozwala doskonale usłyszeć każdy najmniejszy szelest i dialog. Membrana została wykonana z najwyższą starannością, co w połączeniu z czułością wynoszącą 104 dB, zdecydowanie zmienia doświadczenia płynące z gier. Bardzo dobrze nadają się też do słuchania muzyki, pracy na słuchawkach, wideokonferencji. Różnorodne zastosowanie słuchawek zostało również przemyślane na poziomie konstrukcyjnym. Pałąk wykonany ze stali jest niezwykle wytrzymały. Dodatkowo gumowe wykończenia pozwalają na zwiększenie komfortu użytkowania.  Miękkie nauszniki doskonale przylegają do uszu. Połączenie wartości konstrukcyjnych i dobrania odpowiednich materiałów umożliwiają nam znacznie przedłużyć czas gry. Wbudowany mikrofon jednokierunkowy, zapobiega zbieraniu szumów. Funkcja podnoszonego mikrofonu umożliwia jego wyciszenie.

Posiadacze konsoli Xbox mogą wybrać zestaw, który posiada dodatkowo wzmacniacz MixAmp M60.

Astro Gaming A20

Astro Gaming A20
Astro Gaming A20 – Słuchawki dla graczy

Następnym w kolejności jest model A20. Są to słuchawki bezprzewodowe, co z pewnością jest wielką zaletą dla wielu graczy. Nowy zestaw bez kabla jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem nie tylko do gier, czy do użytku domowego. Bezprzewodowe słuchawki zapewniają większą mobilność dla VR lub są doskonałym zastępstwem dla dousznych słuchawek, z których korzystamy w podróży. Słuchawki A20 dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych dopasowanych do platformy przy której będziemy z nich korzystać (czarno-niebieskie dla PS4 i czarno-zielone dla Xbox One). Ze sprzętu możemy korzystać nieprzerwanie przez 15 godzin, co przy ogólnych parametrach słuchawek daje bardzo dobry wynik.

Design w stosunku do niższego modelu został nieco zmieniony. Są one znacznie bardziej kwadratowe, co nadaje im nowoczesny i imponujący wygląd. Pozornie zestaw może sprawiać wrażenie niepraktycznego i niedopasowanego o głowy użytkownika. Jednak to tylko złudzenie. Doskonałe pokrycie zarówno pałąka, jak i nauszników filcowym gumowanym materiałem doskonale przylega do głowy i jest niezwykle wygodne. Takie rozwiązanie sprawia, że słuchawki są bardzo stabilne i nie suwają się po głowie. Niezmieniony pozostał niezawodny kształt mikrofonu i jego umiejscowienie na lewym nauszniku, jak funkcja wyciszania po podniesieniu ramienia w górę.

Ze względu na bezprzewodowość zestawu zmianie uległa ich prawa strona. Tam znajdują się wszystkie guziki umożliwiające sterowanie, jak i port USB, dzięki któremu je naładujemy. Dodatkowo zainstalowane 40 milimetrowe membrany posiadają zakres czułości do 100 dB. Doskonała jakoś wykonania i zastosowane technologie sprawiają, że słuchawki Astro A20 są niezawodne. Opóźnienia w przesyle dźwięku są ograniczone do minimum, ze względu na wykorzystanie pasma 5 GHz.

Astro Gaming A40

Astro gaming A40
Astro Gaming A40 – słuchawki dla graczy

Pierwszy przewodowy model przeznaczony dla profesjonalnych graczy. Głównymi celami przy projektowaniu słuchawek A40 było przede wszystkim osiągnięcie jak najlepszej jakości dźwięku, wygody użytkowania i wytrzymałości. Każda z tych cech jest bardzo ważna dla e-sportowców, streamerów i innych użytkowników. Już na pierwszy rzut oka słuchawki wyróżniają się doskonałą jakością wykonania i ogólnym designem. Dzięki innej konstrukcji pałąka sprawiają wrażenie znacznie lżejszych. Dwa skrajne warianty kolorystyczne (czarny i biały) powinny zadowolić większość użytkowników. Dodatkowo Astro postanowiło umożliwić użytkownikowi spersonalizowanie swojego sprzętu za pomocą Mod-Kit. Takie rozwiązanie pozwala na szybką przemianę nauszników otwartych w zamknięte i dołożenie ulubionej grafiki z gry. Zestaw Mod-Kit z łatwością można dokupić od producenta, który wciąż aktualizuje ofertę.

Kolejnym użytecznym rozwiązaniem jest odpinany mikrofon. W wielu przypadkach nie jest on konieczny, a możliwość odpięcia go jest doskonałym sposobem na uniknięcie zniszczenia, jak i zmniejszenia wagi słuchawek. Oczywiście, zostało to wymuszone przez możliwość wymiany Mod-Kit’u, jednak z całą pewnością jest to praktyczne rozwiązanie. Połączenie za pomocą wejścia Minijack 3,5 milimetra sprawia, że z łatwością połączymy je z każdą platformą (PC, XBOX, PS4). 48 Om słuchawki zapewniają przeniesienie wprost do świata gry.

Astro Gaming Model A50

Astro Gaming A50
Astro Gaming A50 – słuchawki dla graczy

Astro A50 można uznać za starszego brata modelu A20 i kuzyna A40. Są one połączeniem praktyczności z doskonałą jakością. Bezprzewodowy zestaw A50 jest przeznaczony dla profesjonalistów i osób, które cenią sobie najlepszą jakość dźwięku, wygodę użytkowania i bezprzewodowość. Dla wielu osób plączące się kable są najgorszą zmorą. Astro wychodzi naprzeciw potrzebom klienta. Forma słuchawek zbliżona do modelu A40 daje niesamowity efekt wizualny. Nowoczesność w połączeniu z ostrymi kształtami i wyrazistymi kolorami zdecydowanie zwraca na siebie uwagę.

Najwyższy model producenta Astro pozwala na osiągnięcie jakości dźwięki 7.1 Dolby Headphone Surround. Podobnie jak w modelu A20, bateria bez najmniejszych problemów wytrzyma 15 godzin rozrywki, które pozostaną niczym nie zakłócone, dzięki przesyłowi w paśmie 5GHz. Kinowa jakość dźwięku jest utrzymywana dzięki doskonałej jakości nausznikom wykonanym z materiału, który izoluje szumy z zewnątrz i zapewnia najlepszą akustykę.

Są to najczulsze słuchawki oferowane przez Astro, 118  dB zadowoli każdego. Ogromnym atutem jest stacja ładująca, która poza swoją praktycznością pozwala cieszyć się doskonałym wyglądem słuchawek. Dodatkowe oprogramowanie Astro Command Centre pozwala na spersonalizowanie ustawień dźwięku. Poza możliwością samodzielnego ustawienia EQ, gracz ma możliwość wybrać, które dźwięki w trakcie gry będą bardziej słyszalne, a które mniej.

Poprzedni artykułPad do PC
Następny artykułMysz do CS GO
PODZIEL SIĘ

Astro Gaming A10, A20, A40, A50 – słuchawki dla graczy Opinie, 2 KOMENTARZE

  1. Słuchawki dla graczy, a w szczególności A40 to dla mnie wielkie WOW! Mój chłopak nałogowo gra w gry i ostatnio dał mi te słuchawki do “przetestowania”, bo też chwilę grałam. Jestem w szoku jak te słuchawki grają, jaki mają dźwięk i wykonanie. Myślę, że każdy gracz powinien sobie na nie pozwolić, bo jakość grania wzrasta niewyobrażalnie.

  2. Model Astro Gaming A40 przedstawiony w artykule bardzo mi się podoba! Byłem kiedyś na spotkaniu z osobami, które namiętnie grają w gry i mogłem przetestować te słuchawki. Jakość rzeczywiście powala. Jeżeli ktoś gra często i jest dla niego ważne, żeby odczuwać to wszystko bardziej realnie, to jak najbardziej polecam. Super sprawa, chociaż droga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here