Słuchawki dzielimy na douszne, zamknięte, półotwarte i otwarte, w zależności od tego ile czasu średnio w ciągu dnia spędzacie ze słuchawkami – polecany jest inny ich rodzaj.
Największy komfort słuchania – najlepsze wygłuszenie i jakość dźwięku oferują słuchawki zamknięte, które jednak jednocześnie męczą ucho i odcinają dopływ powietrze. Obejmują one całe ucho i wykończone są w taki sposób by ściśle przylegały do ciała, dokładnie odcinając dopływ dźwięków z zewnątrz. Polecane są w sytuacjach kiedy słuchawki używane są sporadycznie i przez krótki czas. Zdecydowanie lepsze, jeśli czas ze słuchawkami jest dłuższy są pozostałe 3 alternatywy.
Słuchawki półotwarte zamykają ucho tylko częściowe – pozostawiają dopływ powietrza, a jednocześnie nie odcinają w 100% od dźwięków z zewnątrz. Słuchawki otwarte zamykają ucho w jeszcze mniejszym stopniu. Słuchawek dousznych do korzystania przy komputerze nie polecam w ogóle ze względu na małą wygodę
Na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę aby wybrać najlepsze słuchawki do komputera? Po pierwsze pasmo przenoszenia, czyli częstotliwość wyrażoną w Hertzach. Im więcej Hz tym więcej dźwięków są w stanie odtworzyć słuchawki. Producenci zwykle podają przedziały, ale zwrócić uwagę należy na minimalną wartość – minimum sugerowane to 20 000 HZ, czyli 20 kHZ.
Kolejna rzecz, to impedancja wyrażona w Omach. Im większa impedancja, tym mniej szumów i zakłóceń – sugerowane minimum to 32Ω. Idąc dalej – zwróćmy uwagę na tzw. dynamikę, czyli miarę ciśnienia akustycznego wyrażoną w decybelach. Nie musimy przesadzać z głośnością słuchawek – ok 100 db będzie idealne. Ostatni interesujący parametr, to zniekształcenie harmoniczne wyrażone w %, dobre słuchawki posiadają zniekształcenie na poziomie 0.5%.
Na tym wybór się nie kończy – powinniśmy także określić przeznaczenie słuchawek i na tej podstawie wybrać ich rodzaj – czy mają posiadać mikrofon, czy wybrać słuchawki bezprzewodowe, czy na kablu, jaka ma być ich cena.
Wybierając słuchawki do komputera przewodowe zwróćcie uwagę na długość kabla – idealna długość to 2 m , choć oczywiście niektórzy będą woleli kupić takie 6m. Wszystko zależy od przeznaczenia. Dużo wygodniejsze, ale niestety również droższe są słuchawki bezprzewodowe (przeciętny zasięg to 30 m.). Ich zakup ma sens tylko jeśli faktycznie dużo przemieszczamy się ze słuchawkami.
Wbudowany mikrofon przyda się do rozmów i podczas gier. Inwestując w słuchawki do komputera warto zwrócić uwagę czy możliwa jest regulacja głośności mikrofonu oraz czy umożliwia on redukcje szumów.
Warto kupować słuchawki do komputera odznanych producentów, a przeznaczyć na nie możemy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, przy czym w każdym przedziale cenowym można trafić na bardzo dobry i raczej przeciętny towar, dlatego nie radzę sugerować się ceną a dokładnie przestudiować ich parametry.
Słuchawki do komputera - Ranking 2024
W wyborze najlepszego produktu w kategorii Słuchawki do komputera może rónież pomóc poniższy raking. Są to najchętniej wybierane produkty w porównywarce cen Skąpiec.pl. Ranking ten jest aktualizowany każdego dnia, pozycje produktów w poniższej tabeli są adekwatne do aktualnych trendów.
Ważne żeby zasięg miały te słuchawki i z kompem się dobrze to połączenie trzymało. Ja mam dość tanie Lamax Dots2 Touch, ale działają właśnie w pracy biurowej większość czasu i są pod to super
Moim hitem 2018 są Hesh3 od Skullcandy, mój nowy nabytek. Do tej pory jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony i zadowolony. Świetna jakość dźwięku, dobry i mocny bas i dobra izolacja otoczenia. Do tego w mojej ocenie estetyczny wygląd (mam najbardziej klasyczne czarne) i wzmocnienie gąbką, która sprawia, ze są bardzo wygoodne. Mam nadzieję, że posłużą mi przez dluższy czas.
Ooo tak, jak się korzysta ze słuchawek przy komputerze i to dużą ilość czasu, to zdecydowanie muszą być wygodne. Ja osobiście preferuje duże modele z miękkim wykończeniem.
Kiedyś miałam słuchawki na kabelek. Dawne dzieje, ale korzystałam z nich dużo, bo dużo spędzałam czasu w Internecie. Później jednak coraz częściej ten kabel mi przeszkadzał i przestałam korzystać z tych słuchawek. Ostatnio kupiłam a raczej dostałam słuchawki bezprzewodowe. Prawie nie ściągam ich z głowy, nie zamieniłabym na żadne inne.
Bezprzewodowe! To po pierwsze. Ja najlepiej czuję się w dużych nasznikach, W takich najłatwiej mi się odciąć od reszty świata i są najwygodniejsze. zarówno do gier, jak i muzyki. Głównie chodzi o to, że w innych słuchawkach odczuwam dyskomfort, a tam mam jako takie wrażenie przestrzeni. Podobno wcale nie jest to prawda, zresztą sami piszecie troszkę inaczej, ale ja sobie nie wyobrażam siedzenie np. w dokanałowych całego dnia, czy nawet kilku godzin.
Ja mam bezprzewodowe, wyciszające Sony. Leciutkie, dźwięk nie męczy słuchu. Przede wszystkim radzę zwrócić uwagę czy wam nie przeszkadza sama obecność słuchawek, wcześniej miałam cięższy model i bolały mnie uszy, głowa. Myślałam, że chodzi o obciążanie słuchu, ale teraz stawiam raczej na ciężar. Jeśli słuchacie rzadko – właściwie nie zauważycie różnicy, ale ja często też spisuje rozmowy, a poza tym oglądam filmy w słuchawkach, także sporo.